Sąd unieważnił uchwałę Rady Miejskiej Inowrocławia o podwyżce opłat za odpady

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

Sąd unieważnił uchwałę Rady Miejskiej Inowrocławia o podwyżce opłat za odpady

Dominik Fijałkowski

Miasto Inowrocław zamierza wystąpić ze skargą kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego na orzeczenie sądu niższej instancji unieważniające uchwałę Rady Miejskiej z października ub. r. o podwyżce opłat za odpady komunalne.

W ubiegłym tygodniu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy rozpatrywał skargę na dwie uchwały Rady Miejskiej - w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z 2013 roku oraz wysokości tej opłaty z 2017 roku.

Skarga na pierwszą z uchwał została oddalona. Sąd uznał, że obowiązujące 5 lat temu przepisy pozwalały na różnicowanie stawek opłaty w zależności od liczby osób zamieszkujących dane gospodarstwo domowe.

Dlaczego sąd unieważnił uchwałę Rady Miejskiej Inowrocławia o podwyżce opłat za odpady? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.