Bartłomiej Romanek

Sąd w Częstochowie: Pięć lat więzienia dla sprawcy tragicznego wypadku na DK 1, w którym zginęło młode małżeństwo [ZDJĘCIA]

Sąd w Częstochowie: Pięć lat więzienia dla sprawcy tragicznego wypadku na DK 1, w którym zginęło młode małżeństwo [ZDJĘCIA] Fot. Pomoc Drogowa Ratownictwo Drogowe Wal-Car, Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek

Tragedia w Mykanowie sprzed dwóch lat: Na pięć lat więzienia Sąd Rejonowy w Częstochowie skazał Łukasza M., sprawcę tragicznego wypadku na DK 1, w którym zginęło małżeństwo, a dwie osoby zostały ciężko ranne. W wypadku brało udział pięć pojazdów, opel został wręcz wepchnięty pod ciężarówkę.

Do tragicznego wypadku doszło 25 października 2017 roku, ok. godz. 0.05. Łukasz M. jechał samochodem ciężarowym - scanią z naczepą - drogą krajową nr 1 od strony Warszawy w kierunku Katowic. W miejscowości Mykanów pod Częstochową zbliżając się do zwężenia drogi, najechał na tył dacii dokker, który następnie uderzył w opla insignię. W wyniku uderzenia ten ostatni pojazd został wgnieciony pod znajdującą się przed nim naczepę ciężarową, ciągniętą przez daf, który uderzył następnie w ciężarowe volvo z naczepą.

Doszczętnie spłonęły: dacia, opel i daf. Kierujący oplem 34-latek i 37-letnia pasażerka zginęli na miejscu. Ich zwęglone ciała wydobyto ze zmiażdżonego wraku auta. Z kolei kierujący dacią i dafem zostali ciężko ranni.

Piąty samochód, który brał udział w karambolu, ten, w którym odnaleziono ofiary, policjanci i służby drogowe odkryli dopiero wówczas, gdy usuwali spalone wraki innych aut - początkowo uważano, że w zderzeniu brały udział 4 auta.

Podczas procesu Łukasz M. kilkakrotnie zmieniał swoje zeznania. Raz przyznawał się do winy, innym razem nie przyznawał. Twierdził, że ciężarówka była w złym stanie technicznym, czego nie potwierdzili biegli.

Na ostatniej rozprawie przed ogłoszeniem wyroku, oskarżony odczytał list, w którym przepraszał rodziny ofiar i poszkodowanych.
Sąd skazał Łukasza M. na pięć lat więzienia, 8-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także nawiązki dla poszkodowanych i rodzin ofiar w wysokości 8 tysięcy zł. Wyrok jest nieprawomocny. Zdaniem rodzin ofiar, wyrok sądu jest satysfakcjonujący, ale nikt nie zwróci im bliskich.

Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.