Joanna Krężelewska

Sąd w Koszalinie: Seniorom zabierali oszczędności życia. Usłyszeli wyroki

Damian M. (w białej koszuli) został skazany na 5 lat i 2 miesiące więzienia, a Norbert P. na 3 lata i 2 miesiące. Wyrok jest nieprawomocny. Fot. Joanna Krężelewska Damian M. (w białej koszuli) został skazany na 5 lat i 2 miesiące więzienia, a Norbert P. na 3 lata i 2 miesiące. Wyrok jest nieprawomocny.
Joanna Krężelewska

Za oszustwa metodą „na policjanta” mają trafić za kraty na czas od roku do 5 lat i 2 miesięcy.

- W wyjątkowo obrzydliwy sposób oskarżeni wykorzystali osoby starsze i bezbronne. Osoby, którym winni jesteśmy szacunek i pomoc, ograbili, a w niektórych przypadkach pozostawili bez środków do życia - uzasadniając wyrok podkreślił sędzia Waldemar Katzig.

Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Koszalinie zakończył się proces, w którym zarzuty przedstawiono czterem mężczyznom. Wszystkim sąd wymierzył kary bezwzględnego więzienia.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.