Marzena Sutryk

Samochodówka może rozpocząć remont. Elektronik musi poczekać

Samochodówka może rozpocząć  remont. Elektronik musi poczekać Fot. Radek Koleśnik
Marzena Sutryk

Pw Zespole Szkół nr 10 w Koszalinie (popularna samochodówka) odbędzie się podpisanie umowy na realizację prac budowlanych w ramach dużego projektu unijnego w ZS nr 10 i i ZS nr 9 którego celem jest dostosowanie szkolnictwa zawodowego do potrzeb rynku pracy. Umowa z wybraną w przetargu Firmą Cardo z Koszalina (ona będzie prowadziła prace w ZS nr 10) opiewa na 1,253 mln złotych. Z kolei powtórny przetarg na realizację prac w ZS nr 9 (elektronik) jest w toku (do pierwszego postępowania nikt się nie zgłosił).

Całkowita wartość projektu wynosi 3,9 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej stanowi aż 85%. Środki te pozwolą sfinansować do 30 września 2019 roku inwestycje w infrastrukturę dwóch szkół zawodowych, tj. Zespołu Szkół nr 9 (elektronik) oraz Zespołu Szkół nr 10 (samochodówka).Do koszalińskich szkół zawodowych trafi kolejne 3,32 mln zł z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację projektu inwestycyjnego z zakresu dostosowania szkolnictwa zawodowego do potrzeb rynku pracy.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.