Samorząd ze Strefą chcą przyciągnąć kapitał

Czytaj dalej
Fot. Marek Białowąs
Marek Białowąs

Samorząd ze Strefą chcą przyciągnąć kapitał

Marek Białowąs

Spółka Kostrzyńsko - Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna otworzy wkrótce w Nowym Kisielinie swoje biuro zamiejscowe.

W poniedziałek, 13 czerwca, na terenie Parku Naukowo - Technologicznego odbyło się inwestycyjne forum samorządowe, w trakcie którego marszałek Elżbieta Polak podpisała umowę współpracy pomiędzy woj. lubuskim a Kostrzyńsko - Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

- Samorząd musi stwarzać jak najlepsze warunki do rozwoju gospodarczego naszego regionu. Umowa z KSSSE dotyczy głównie wspólnej promocji i udziału w misjach gospodarczych - powiedziała Elżbieta Polak.

Jak wyjawił Krzysztof Kielec, prezes KSSSE, spółka wkrótce otworzy biuro zamiejscowe w Zielonej Górze, głównie do obsługi inwestorów chcących zainwestować na południu woj. lubuskiego.

W trakcie poniedziałkowego forum omówiono, w jaki sposób zwiększyć napływ inwestycji do naszego województwa. KSSSE posiada w Lubuskiem 21 podstref, z których najlepiej rozwinęły się te w Gorzowie Wlkp., Kostrzynie czy Słubicach. Posiada w regionie ponad 1,1 tys. ha terenów inwestycyjnych. W ciągu blisko dwóch dekad działalności KSSSE udzielono firmom 129 zezwoleń na działalność. Dzięki temu powstało ponad 15 tys. miejsc pracy. KSSSE działa też na terenie woj. wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Marszałek E. Polak z PO dogadała się z działaczami PiS - K. Kielcem i Stanisławem Iwanem, aby wspólnie promować region.
Marek Białowąs Marszałek E. Polak z PO dogadała się z działaczami PiS - K. Kielcem i Stanisławem Iwanem, aby wspólnie promować region.
Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.