Joanna Krężelewska

Sąsiad: - Staruszka przyczołgała się do mnie i poprosiła o pomoc

25-letni Daniel G. jest oskarżony o znęcanie się nad babcią i jej zabójstwo. Grozi mu od 8 lat więzienia nawet do dożywocia. Fot. Radek Koleśnik 25-letni Daniel G. jest oskarżony o znęcanie się nad babcią i jej zabójstwo. Grozi mu od 8 lat więzienia nawet do dożywocia.
Joanna Krężelewska

W piątek przed barierką dla świadków w Sądzie Okręgowym w Koszalinie stanęli sąsiedzi nieżyjącej Wacławy G. i jej wnuczka. Ich słowa nie postawiły w dobrym świetle oskarżonego o zabójstwo babci mężczyzny.

Przypomnijmy, Daniel G. stanął przed sądem pod zarzutem psychicznego i fizycznego znęcania się nad 87-letnią babcią Wacławą - bicia, duszenia laską, zamykania w domu. Druga część aktu oskarżenia opisuje zbrodnię zabójstwa, której wnuczek miał się dopuścić 25 maja ubiegłego roku. Do zarzutów się nie przyznał. Potwierdził, że doszło do kłótni i szarpaniny, ale zapewnił, że babci nie zabił, bo „kochał ją i była mu jak matka”.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.