Katarzyna Kapusta

Sauna, jak rzymskie Koloseum, powstaje w Czeladzi

Tak ma wyglądać nowa sauna w Czeladzi Fot. Mat. prasowe Tak ma wyglądać nowa sauna w Czeladzi
Katarzyna Kapusta

W Czeladzi szykują się do budowy największej sauny w Europie, a może i na świecie. Będzie kopią rzymskiego Koloseum. W ten sposób swoje marzenie wciela w życie właściciel czeladzkich term rzymskich - Leszek Pustułka.

Czeladź to górnicze miasto. A jednak właśnie tu powstaje największa na świecie sauna i to w kształcie rzymskiego Koloseum. Sauna będzie mieć ponad 200 m kw. powierzchni i pomieści ponad 300 osób. Będzie multimedialna, oświetlenie ma być lepsze niż w dyskotece, a nagłośnienie lepsze niż kinowe. Będzie gotowa w 2020 r.

Koloseum stanie w miejscu, gdzie siedem lat temu doszło do skandalu obyczajowego. Gdy na przykopalnianym osiedlu Leszek Pustułka otworzył swój Pałac Saturna, z kilkunastoma saunami i zewnętrzną plażą, na balkonach i klatkach schodowych pobliskich bloków zaczęli gromadzić się gapie. Ci najbardziej zbulwersowani widokiem golizny na terenie term, zaalarmowali media. O bezwstydnikach w rzymskich termach w Czeladzi usłyszała wtedy cała Polska. Do budowy Koloseum Leszek Pustułka, przymierzał się od 2016 roku. Teraz widoczne są już fundamenty, a w piątek wmurowano kamień węgielny pod budowę sauny.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Kapusta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.