Sceny festiwalu

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Sceny festiwalu

Materiał informacyjny

Podczas 4. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 26–27 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym nasi goście specjalni spotkają się z uczestnikami na sześciu scenach, z których każda będzie miała inny charakter.

SCENA GŁÓWNA

Sceny festiwalu

Na scenie głównej ŚFN odbędą się: krótkie wystąpienia głównych gości specjalnych, wręczenie nagród w konkursach POP Science oraz OFF Science, pokazy naukowe oraz krótkie spotkania z zagranicznymi gośćmi specjalnymi (z tłumaczeniem konsekutywnym na język polski) oraz te punkty w programie ŚFN, które mają bardziej uroczysty charakter.

Udział w wydarzeniach na tej scenie nie wymaga rejestracji.
Lokalizacja: sala główna, Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

SCENA WORLD SCIENCE

Sceny festiwalu

Na tej scenie będzie można zobaczyć dłuższe wystąpienia gości specjalnych z polski i zagranicy. Miejsce to zostało przygotowane z myślą o wykładach i pokazach naukowych proponowanych przez zagranicznych i polskich gości specjalnych oraz popularyzatorów reprezentujących brytyjskie festiwale nauki, m.in. Cheltenham Science Festival oraz Northern Ireland Science Festival. Wykłady będą tłumaczone symultanicznie na język polski. Udział w wydarzeniach na tej scenie wymaga rejestracji (limit to ok. 500 osób).

Osoby niezarejestrowane będą mogły skorzystać pod warunkiem dostępności miejsc.
Lokalizacja: audytorium, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, wydarzenia będą odbywały się wyłącznie w niedzielę 26 stycznia 2020 roku.

SCENA NAUKOWYCH ROZMAITOŚCI

Sceny festiwalu

Na tej scenie zaplanowano krótkie wystąpienia gości specjalnych, występy muzyczne oraz pokazy realizowane przez uczniów w ramach Katowickiego Festiwalu Szkół Ponadpodstawowych „Sięgnij po zawód!”.

Na wydarzenia realizowane nie obowiązuje rejestracja.
Lokalizacja: hol dolny (przy wejściu od strony Spodka), Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

SCENA KLIMATU

Sceny festiwalu

Na scenie klimatu odbędą się debaty eksperckie i wykłady dotyczące klimatu i zagrożeń klimatycznych dla odbiorców w każdym wieku.

Na wydarzenia realizowane nie obowiązuje rejestracja.
Lokalizacja: sala główna – strefa specjalna klimatu i elektromobilności, Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

SCENA SCIENCE CORNER

Sceny festiwalu

W niedzielę 26 stycznia odbędą się tutaj wykłady polskich gości specjalnych oraz debaty tematyczne (m.in. na temat architektury), a także spotkania z blogerami. Z kolei w poniedziałek 27 stycznia – wykłady specjalnych gości zagranicznych, reprezentujących brytyjskie festiwale nauki, m.in. Cheltenham Science Festival oraz Northern Ireland Science Festival (wykłady z tłumaczeniem symultanicznym). Ponadto w poniedziałek o godz. 17.00 na tej scenie rozpocznie się I Forum
Festiwali Nauki w Polsce, poprowadzone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Udział w wydarzeniach na tej scenie wymaga rejestracji.
Lokalizacja: sala konferencyjna nr 6, poziom II, Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

SCENA E-SPORT

Sceny festiwalu

Scena stworzona specjalnie dla graczy – będzie ona areną zmagań w rozgrywkach e-sportowych. Towarzyszyć jej będą również strefa Free-to-play oraz liczne wystąpienia związane z e-sportem oraz tworzeniem gier komputerowych.

Obowiązuje rejestracja do udziału w rozgrywkach, natomiast nie ma konieczności rejestracji, aby oglądać wydarzenia na scenie w charakterze odbiorcy.
Lokalizacja: E-Sport Point, sala balowa C, Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.