Jakub Roszkowski

Ścieżka dla rowerów chyba jest za wąska. Urzędnicy już interweniują

Na razie jest 1,5 metra szerokości. Ale miasto już skontaktowało się z wykonawcą i poprosiło, by poszerzył ścieżkę przynajmniej o pół metra Fot. Grzegorz Galant Na razie jest 1,5 metra szerokości. Ale miasto już skontaktowało się z wykonawcą i poprosiło, by poszerzył ścieżkę przynajmniej o pół metra
Jakub Roszkowski

Gorący temat z Białogardu jest następujący: miasto dostało dotację na remont chodnika wzdłuż rzeczki Liśnica. Prace ruszyły z kopyta. Ale teraz okazało się, że chodnik, który po remoncie ma być trasą rowerową, jest za wąski.

Przepis mówi, że szerokość ścieżki rowerowej powinna wynosić nie mniej niż 1,5 metra, gdy jest ona jednokierunkowa, 2 metry, gdy jest ona dwukierunkowa oraz 2,5 metra, gdy ze ścieżki jednokierunkowej mogą korzystać piesi. Jest jeszcze dodatkowy punkt tego przepisu, który mówi, że „szerokość ścieżki rowerowej należy ustalać indywidualnie, jeżeli oprócz prowadzenia ruchu rowerowego, pełni ona inne funkcje."

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Roszkowski

Białogard, Mielno i okolice, ale także Koszalin i powiat koszaliński to miejsca, o których piszę przede wszystkim. Analizuję rynek paliw w regionie, trzymam rękę na pulsie w sprawie szeroko rozumianego biznesu, ale także pogody i wakacji nad morzem. Bo wiadomo, Mielno to obok Kołobrzegu i Gdańska najczęściej odwiedzana miejscowość nadmorska w kraju. 


Pod moją "opieką" są również koszalińscy, mieleńscy i białogardzcy samorządowcy. Jeśli coś zmalują, nabroją lub popsują albo wręcz przeciwnie, zrobią coś naprawdę dobrego, ja o tym napiszę. 


 


W Głosie Koszalińskim pracuję od 2000 roku. To właściwie moja pierwsza i jak na razie jedyna praca. To moja siostra chciała zostać dziennikarzem. Ostatecznie to jednak ja poświęciłem temu zajęciu już ponad połowę życia.


 


Jestem domatorem i naprawdę najlepiej czuję się w swoim domu. Może to dlatego, że po intensywnym dniu w gazecie potrzebuję wyciszenia...    


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.