Grażyna Starzak

ŚDM 2019. Kto popłynie żaglowcem do Panamy

Na ŚDM do Panamy na pokładzie „Daru Młodzieży” popłynie m.in. stuosobowa grupa młodzieży Fot. Tomasz Bołt Na ŚDM do Panamy na pokładzie „Daru Młodzieży” popłynie m.in. stuosobowa grupa młodzieży
Grażyna Starzak

Przed Światowymi Dniami Młodzieży 2019. Rozpoczął się konkurs, w którym nagrodą jest udział w „Rejsie Niepodległości” z Polski do Ameryki Środkowej na „Darze Młodzieży”. Tkwiący w głowie ks. Adama Parszywki od wielu lat pomysł wreszcie uda się wcielić w życie.

Za rok z niewielkim okładem, 22 stycznia 2019 r., rozpoczną się kolejne Światowe Dni Młodzieży. Tym razem w Panamie. Spora grupa polskiej młodzieży, w drodze na ŚDM 2019, ma szansę odbyć podróż, o której będzie głośno nie tylko w Polsce.

Ta podróż to rejs statkiem „Dar Młodzieży”. Jego głównym celem będzie promocja naszego kraju. Uczestnicy rejsu zostaną wybrani w drodze konkursu, który właśnie się rozpoczyna. Chętnych będzie zapewne wielu. Świadczą o tym nie tylko liczne wejścia na strony, które informują o konkursie, ale też popularność rozmaitych akcji, mających promować to wydarzenie. Na przykład tej, podjętej przez księdza Romana Sikonia, salezjanina z Krakowa. Tego samego, który promował ubiegłoroczne, polskie ŚDM jeżdżąc rikszą po Krakowie.

Aby wspomóc finansowo organizatorów rejsu, ks. Roman zgolił sięgającą kolan brodę i wystawił ją na aukcję w sieci. Zainteresowanie nią jest ogromne.

Przed Rio de Janeiro

Czytaj więcej:

 • Kto i kiedy wpadł na pomysł zorganizowania rejsu?
 • Kto popłynie do Kanady?
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Grażyna Starzak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.