ŚDM w Krakowie. Utrudnienia dla kierowców w piątek 29 lipca [MAPY, STREFY, ORGANIZACJA RUCHU]

Czytaj dalej
pb

ŚDM w Krakowie. Utrudnienia dla kierowców w piątek 29 lipca [MAPY, STREFY, ORGANIZACJA RUCHU]

pb

W piątek w Krakowie kierowcy muszą liczyć się z zamknięciem kolejnych ulic, ograniczeniami w ruchu oraz parkowaniu, a także z czasowymi zmianami organizacji ruchu. Prezentujemy najważniejsze informacje dla kierowców, które będą obowiązywały w piątek 29 lipca.

RELACJA NA ŻYWO Z PRZEBIEGU ŚDM: OBSERWUJ MINUTA PO MINUCIE

PAPIEŻ FRANCISZEK:
Przed południem papież odwiedzi były niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. Po południu (ok. godz. 16.30), już w Krakowie, uda się do Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, gdzie spotka się z chorymi dziećmi. Późnym popołudniem weźmie udział w drodze krzyżowej na Błoniach.

KOMUNIKACJA MIEJSKA:
Linie komunikacyjne w tym dniu będą kursować jak w dzień powszedni w roku szkolnym. Po zakończeniu szczytu porannego (po godz. 9.00) będą uruchamiane specjalne linie korytarzowe, tramwajowe i autobusowe, łączące odległe tereny w mieście, na których pojazdy KMK będą kursowały co 3–5 min. Ruch tramwajowy na ul. Franciszkańskiej na Salwator i do Cichego Kącika będzie wstrzymany.

UTRUDNIENIA:
W godzinach porannych i popołudniowych w związku z przejazdem papieża do i z Oświęcimia czasowo z ruchu zostaną wyłączone: DW 774, DW 780, obwodnica Bielan, ulice Mirowska, Księcia Józefa, Kościuszki i Zwierzyniecka. W godzinach popołudniowych, w związku z wizytą papieża w Szpitalu Uniwersyteckim w Prokocimiu, czasowo wyłączone z ruchu drogowego zostaną ulice przebiegające na trasie z centrum do Szpitala: Zwierzyniecka, Konopnickiej, Kamieńskiego, Wielicka i Kostaneckiego. Ul. Franciszkańska tak jak w poprzednich dniach będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

JAK DOJADĘ Z…

>> Sprawdź aktualne informacje o organizacji ruchu podczas ŚDM

pb

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.