Sebastian Szczepański podwójnie brązowy

Czytaj dalej
Andrzej Flügel

Wielki sukces odniósł 20 letni zawodnik Kornera Zielona Góra Sebastian Szczepański zdobywając dwa brązowe medale mistrzostw Europy.

Nasz zawodnik, podopieczny trenera Zbigniewa Pietrzyka, zajął miejsca na najniższym stopniu podium na 50 i 100 metrów stylem dowolnym. To jego dotąd największy sukces w karierze.

Mistrzostwa zakończyły się w niedzielę w Izraelskim Netanya. Szczepański spisał się znakomicie. Najpierw awansował do finału na 200 m stylem dowolnym. Jednak w porozumieniu z trenerem głównym polskiej reprezentacji Piotrem Gęgotkiem, postanowił skoncentrować siły na krótsze dystansie, gdzie jego szanse na bardzo dobry wynik były dużo większe. Opłaciło się. Na 50 m stylem dowolnym z piątym czasem 21,52 awansował do półfinałów. W nich zajął także piąte miejsce, ale z czasem 21,35 pobił rekord życiowy. Znakomicie spisał się w finale. Zajął trzecie miejsce wynikiem 21,21 bijąc kolejną ,,życiówkę”. Lepsi od niego okazali się tylko Rosjanin Jewgienij Siedow - 20,87, oraz Włoch Marco Orsi - 20,92.

Na zakończenie swojego dobrego startu zielonogórzanin bez problemów awansował do finału konkurencji uważanej za ,,królewską”, czyli setki stylem dowolnym. Najpierw w ćwierćfinale był drugi z czasem 47,30. W decydującej rozgrywce znalazł się z trzecim czasem wygrywając półfinał - 47,13. Lepsi od niego byli tylko Orsi - 46,42 oraz 23-letni Niemiec Philipp Wolf - 46,80. We wczorajszym finale znów nasz zawodnik spisał się świetnie wywalczając swój drugi medal. Reprezentant Kornera uzyskał czas 46,87 (osiem setnych gorzej od rekordu życiowego). Zwyciężył starszy od naszego pływaka o pięć lat Włoch Marco Orsi - 46,05, przed 27-letnim Belgiem Pieterem Timmersem - 46,61.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.