MM

Seniorzy przejdą Pietryną

Seniorzy przejdą Pietryną
MM

W następny piątek, 6 września, przez centrum miasta przejdzie Srebrna Fiesta bDo udziału w paradzie są zaproszeni głównie, ale nie tylko, łodzianie 60+.

Srebrna Fiesta, czyli łódzka Parada Seniorów, przejdzie ul. Piotrkowską w najbliższy piątek, 6 września. Będzie głośno, skocznie i wesoło. Gwiazdą wydarzenia ma być DJ Wika, najstarsza didżejka w Polsce. Seniorom towarzyszyć będzie mobilna platforma muzyczna, mażoretki, szczudlarze, tancerze i bębniarze.

To czwarta edycja Parady Seniorów w Łodzi. Impreza co roku gromadzi tłumy najstarszych mieszkańców naszego miasta, a entuzjazmem, radością i niebywałą energią łączy pokolenia. Podobnie jak rok temu, seniorzy wyruszą pod wodzą Wirginii Szmyt, czyli DJ Wiki. Następnie w pasażu Schillera przez 3 godziny potrwa srebrne świętowanie. Na scenie zaprezentują się zespoły artystyczne z dzielnicowych Centrów Aktywnego Seniora. Będzie to też okazja do zapoznania się z ofertą domów kultury dedykowaną mieszkańcom 60+. Finałem imprezy będzie disco-potańcówka, którą poprowadzi DJ Wika.

Im więcej osób przyłączy się do zabawy, tym lepiej. Zbiórkę zaplanowano o godz. 11.30 przy ul. Piotrkowskiej 30. Pochód ruszy w samo południe. Mile widziane transparenty i tematyczne przebrania. Na uczestników parady będą czekać bawełniane torby oraz srebrne elementy stroju.

Wydarzenie jest częścią kampanii „60+ Czas na kulturę”, której realizatorem jest Ośrodek Kultury „Górna”. Przy jego organizacji współpracowały: Poleski Ośrodek Sztuki, Bałucki Ośrodek Kultury, Widzewskie Domy Kultury, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych oraz Centrum Kultury Młodych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.