Seniorzy zagłosują bez kolejki w II turze wyborów

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Marcin Twaróg

Seniorzy zagłosują bez kolejki w II turze wyborów

Marcin Twaróg

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że w II turze wyborów prezydenckich seniorzy, ale również kobiety w ciąży i rodzice z małymi dziećmi powinni wchodzić do lokali wyborczych poza kolejnością. To odpowiedź na kolejki wyborców przed lokalami wyborczymi, jakie pojawiły się w czasie I tury, 28 czerwca.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewniał w programie „Gość Wiadomości” w TVP, że pójście do wyborów jest bezpieczniejsze niż pójście do sklepu.

- Do tego chcemy, patrząc na te kolejki, które stały do lokali wyborczych, zaproponować rozwiązanie, które osobom po 60. roku życia; osobom w ciąży; tym, które mają małe dziecko czy są niepełnosprawni, pozwoli wejść do tych lokali wyborczych bez kolejki, żeby nie musieli stać w słońcu czy deszczu - zapowiedział Szumowski.

Minister Szumowski uściślił, że ma na myśli rodziców z dziećmi do 3. roku życia lub niepełnosprawnymi. Również dorosłe niepełnosprawne osoby będą mieć przywilej oddania głosu w II turze wyborów bez kolejki.

Szef resortu zdrowia podkreślił, że jego zdaniem wybory przebiegają spokojnie i bezpiecznie. Nie ma zatem się czego obawiać.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Twaróg

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.