Joanna Krężelewska

Seriale nie smakują już jak fast food. Są wybornym i... uzależniającym daniem

Serial „Breaking Bad” (pięć sezonów) zdobył 10 nagród Emmy, w tym trzy dla Bryana Cranstona jako najlepszego aktora Fot. Mat. Dystrybutora Serial „Breaking Bad” (pięć sezonów) zdobył 10 nagród Emmy, w tym trzy dla Bryana Cranstona jako najlepszego aktora
Joanna Krężelewska

Rozmowa w pracy, wieczorne spotkanie z przyjaciółmi, grzecznościowa wymiana zdań w urzędzie - dziś w przeróżnych miejscach i towarzyskich konstelacjach wypada znać nie tylko oscarowe filmy, laureata Literackiej Nagrody Nike, ale też (albo przede wszystkim!) niektóre z bogatej rodziny seriali.

Trochę się wyświetlimy. W redakcji mamy kilkoro filmowych maniaków. Niewiele ponad dwa tygodnie przed 90. ceremonią wręczenia Oscarów to nominowane tytuły powinny być tematem nr 1 w dyskusji. Owszem, pojawia się wątek smutnej komedii „Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri”, czy „Czasu mroku”, jednak filmowe rozmowy już dawno zdominowały seriale.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.