Bartłomiej Wortolec

Siemianowice, Chorzów: Senioralia to dziś za mało. Żeby zyskać uznanie, trzeba się wysilić

Seniorzy na Kongresie Obywatel Senior mieli warsztaty z emisji głosu Fot. Lucyna Nenow Seniorzy na Kongresie Obywatel Senior mieli warsztaty z emisji głosu
Bartłomiej Wortolec

Siemianowice Śląskie dbają o starszych mieszkańców. Zostali też wyróżnieni na Kongresie Obywatel Senior. A w chorzowskim skansenie około 200 seniorów uczyło się pracy przed kamerą oraz emisji głosu.

Na czym polega troska o współczesnego seniora? Między innymi na tym, żeby dobrze czuł się we współczesnym, multimedialnym świecie. Nie wystarczy raz w roku organizacja senioraliów. Wymagania są coraz większe.

Drugiego października w Muzeum Górnośląskim Parku Etnograficznego w Chorzowie odbył się VI Kongres Obywatel Senior. Rozmawiano m.in. o poziomie życia seniorów w województwie śląskim oraz poprowadzono warsztaty z emisji głosu i pracy przed kamerą. Zweryfikowano też, które miasta najlepiej dbają o swoich najstarszych mieszkańców. W naszym regionie najlepiej wypadły Siemianowice Śląskie. Od trzech lat podczas kongresu wręczane są wyróżnienia dla przedstawicieli gmin, które wprowadzają dobre praktyki na rzecz osób starszych. Ale dostać je nie jest prosto

- Zapewniam, że jak ktoś w gminie organizuje senioralia, to od nas nie dostanie za to nagrody - mówi Ewa Kulisz, kierownik projektu Kongres Obywatel Senior. - Wręczamy je za wyjątkowe rzeczy.

W dalszej części:

 • Kto dostał wyróżnienie za bilety za złotówkę
 • Jak trzeba zorganizować bibliotekę, by zasłużyć na uznanie seniorów
 • O prostym sposobie, by seniorom łatwiej było czytać plakaty
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bartłomiej Wortolec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.