Siemianowice Śląskie. Perła architektury, Pałac Rheinbabenów w Michałkowicach, po remoncie wygląda zjawiskowo. Sami zobaczcie

Czytaj dalej
Fot. FB Rafał Piech
Olga Krzyżyk

Siemianowice Śląskie. Perła architektury, Pałac Rheinbabenów w Michałkowicach, po remoncie wygląda zjawiskowo. Sami zobaczcie

Olga Krzyżyk

SCK Zameczek w Michałkowicach przeszedł gruntowny remont. Pałac Rheinbabenów w Siemianowicach Śląskich ma odnowione wnętrza. To już drugi etap rewitalizacji obiektu. Otwarcie Zameczku planowane jest na sobotę - 10 października.

Modernizacja wnętrz Pałacu Rheinbabenów w Siemianowicach Śląskich

SCK Zameczek w Michałkowicach ma odnowione wnętrza. Pałac Rheinbabenów w Siemianowicach Śląskich przeszedł gruntowną modernizację wnętrz. To drugi etap rewitalizacji tego obiektu. Prace rozpoczęły się w lipcu 2019 roku. W końcu dobiegają konca. Otwarcie Zameczku planowane jest na sobotę - 10 października.

Rewitalizację przeszło całe wnętrze obiektu, od piwnic, przez sale, aż po oranżerię. Prace rozpoczęły się w lipcu 2019 roku. Koszt tych prac to łącznie około 8 mln złotych. Zakres kompleksowego remontu obejmuje przebudowę i modernizację wnętrz zabytku, w tym m.in. wykonanie nowej posadzki, okładzin ściennych, stolarki drzwiowej, wymianę instalacji wewnętrznych, renowację zabytkowej oranżerii oraz aranżację wnętrz z odtworzeniem i wykonaniem sztukaterii ściennych i sufitowych.

W sali lustrzanej, którą można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii, jest nowe oświetlenie i scena, a lustra zyskały nową obudowę. Odnowiona została też oranżeria. Zachowano witraż, który znajdował się w sali lustrzanej. To pamiątka po Rheinbabenach.

Jakie prace zostały wykonane?

Umowę na realizację zadania, pn. „Rewitalizacja Pałacu Rheinbabenów na cele społeczno-aktywizacyjno-integracyjne cz. II”, podpisano w piątek (12.07) z firmą Konior Przedsiębiorstwo Budowlane sp. z o.o. – wykonawcą również pierwszej części modernizacji zdegradowanego budynku.

Pozostało jeszcze 21% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Olga Krzyżyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.