Olga Krzyżyk

Siemianowice Śląskie: zabytkowa Pływalnia Miejska odzyskała blask

Siemianowice Śląskie: zabytkowa Pływalnia Miejska odzyskała blask
Olga Krzyżyk

Zakończyła się modernizacja najstarszej pływalni w Polsce, czyli zabytkowej Pływalni Miejskiej w Siemianowicach Śląskich. W środę o godzinie 17 odbędzie się uroczyste przecięcie wstęgi. Każdy będzie mógł też skorzystać z darmowej kąpieli w basenie.

To jedna z najbardziej oczekiwanych tegorocznych inwestycji w Siemianowicach Śląskich. Zakończyły się prace remontowe, które rozpoczęły się w styczniu tego roku. Remont przeszła m.in. elewacja zabytkowego budynku Pływalni Miejskiej.

W środę na godz. 17 zaplanowano wspólne przecięcie wstęgi. Następnie będzie można zwiedzić obiekt oraz skorzystać, specjalnie w tym dniu, z darmowej kąpieli w basenie (3 tury do 30 osób po jednej godzinie).

- Dodatkowo, jako że świętujemy 111. rocznicę powstania obiektu, dla pierwszych 111 osób, które pojawią się na otwarciu, będą czekały wejściówki na bezpłatne skorzystanie z basenu do 30 czerwca 2020 r. - zapowiada Dagmara Brudek-Schulz z biura prasowego Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich.

Co zostało wykonane w ramach modernizacji siemianowickiej Pływalni Miejskiej? Przeprowadzono m.in. remont elewacji wraz z wykonaniem iluminacji świetlnej, a także wymianę rynien, zniszczonych dachówek, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian piwnic, modernizację instalacji c.o. wraz z kotłownią, przebudowę wejścia głównego i dostosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, instalację ogniw fotowoltaicznych zasilających oświetlenie awaryjne budynku, wymianę technologii wody basenowej oraz montaż nowego ogrodzenia. Wykonano też nowe instalacje oraz zmodernizowano pomieszczenia natrysków oraz toalet.

Oprócz samego budynku pływalni przebudowę przeszedł też przyległy park Hutnik, gdzie wybudowano m.in. rondo przy pływalni. Powstały również nowe alejki dla spacerowiczów.

Olga Krzyżyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.