Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Skandal w Skawinkach. Szkalowali Marka Grechutę. Żona cofa zgodę na patronat

Czytaj dalej
Fot. spskawinki.edu.pl
Bogumił Storch

Skandal w Skawinkach. Szkalowali Marka Grechutę. Żona cofa zgodę na patronat

Bogumił Storch

Szkoła mogła przejść do historii, jako pierwsza w Polsce, której patronem jest Marek Grechuta. Wyszedł z tego skandal: wybór uczniów i rodziców spotkał się tu z falą hejtu. W efekcie wdowa po artyście wycofała swoją zgodę.

Niewielkie Skawinki (gm.Lanckorona) miały stać się słynne w całym kraju, a tylko najadły się wstydu.

Na patrona miejscowej szkoły podstawowej wybrano tu Marka Grechutę. Jest już w Polsce kilka ulic imienia tego, zmarłego 12 lat temu, artysty, legendy polskiej piosenki, ale szkoły nie ma ani jednej. Ta w Skawinkach miała być pierwsza.

- Liczyliśmy, że dzięki temu naszą wsią i gminą zainteresują się ogólnopolskie media, a w ślad za tym będziemy mogli na przykład zorganizować ogólnopolski festiwal piosenek Grechuty. Teraz nic z tego - mówi matka jednego z uczniów podstawówki. Prosi, by nie publikować jej nazwiska.

- Boję się, bo teraz każdy we wsi, kto ten pomysł popierał, jest atakowany przez hejterów. W internecie wypisują na nas i na samego Grechutę najobrzydliwsze rzeczy - mówi załamana kobieta.

Dyrekcja szkoły 10 stycznia zorganizowała wybory swojego patrona. Najwięcej głosów uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli otrzymał właśnie Marek Grechuta. Mniej głosów dostał nawet Jana Paweł II. Inne propozycje: Konfederaci Barscy i piłkarz Robert Lewandowski też przepadły.

Czytaj więcej:

 • Danuta Grechuta, wdowa po Marku Grechucie, całą tą awanturą, o której dowiedziała się od nas, jest zniesmaczona. Jak skomentowała sprawę?
 • „Piękny patron, co brał narkotyki i pił wódkę, nawet Lewy byłby lepszy”
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bogumił Storch

Reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Zbigniew R

Marek Grechuta brał narkotyki? To chyba jakieś pomówienie. Wątpię, by był nałogowcem. W wódkę też nie wierzę.

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.