Agnieszka Domka-Rybka

Skarbówka nie wytrzymuje presji. Czasami trzeba łykać psychotropy

Skarbówka nie wytrzymuje presji. Czasami trzeba łykać psychotropy Fot. Tomasz Czachorowski
Agnieszka Domka-Rybka

Pracownicy zwolnieni po powstaniu KAS walczą w sądach o odszkodowania. U nas na taki krok zdecydowało się sześć osób. Urzędnicy narzekają na warunki pracy. - Jest gorzej niż źle, ale nie możemy, jak nauczyciele, wyjść na ulicę i protestować, bo zabraniają nam tego przepisy - skarżą się w skarbówce.

Od 1 marca zeszłego roku fiskus działa w jednym orężu - Krajowej Administracji Skarbowej. Powstała ona z połączenia służby celnej, administracji podatkowej i kontroli skarbowej. Jedna służba ma na celu obniżać koszty pobierania podatków i ułatwiać walkę z szarą strefą.

Nie wszyscy mogli uciec na emeryturę

Ale jest też druga strona medalu. Redukcja kadr w administracji skarbowej przekroczyła 2,6 tys. osób. Co dwudziesty pracownik cywilny i funkcjonariusz celny nie otrzymali propozycji zatrudnienia w strukturach KAS.

Redukcja kadr w administracji skarbowej przekroczyła 2,6 tys. osób. Co dwudziesty pracownik cywilny i funkcjonariusz celny nie otrzymali propozycji zatrudnienia w strukturach KAS. Więcej o sprawie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.