SKODyfikują swoją działalność

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
(LERN)[email protected]

SKODyfikują swoją działalność

(LERN)[email protected]

Dziś spotkanie założycielskie struktur Komitetu Obrony Demokracji. - Musimy działać. Tak jak w opozycji w latach 80. - mówią zainteresowani.

Spotkanie założycielskie zaplanowane jest w restauracji Grudziądzka przy ul. Starej o godz. 17. Potrwa dwie godziny. Każdy chętny może przyjść, zapisać się i współtworzyć KOD.

- Chętnie wezmę czynny udział w tej organizacji. Przypominają mi się lata 80., kiedy też walczyłem w obronie demokracji - mówi Wiesław Hawełko-Wizo, prezes Grudziądzkiej Grupy Literacko-Kulturalnej „Świt”. - Okazuje się, że demokracja to nie jest wartość raz na zawsze dana. Nie tylko trzeba było o nią walczyć, ale też trzeba o nią teraz zadbać. I mam nadzieję, że tym będzie się zajmował KOD. Liczę na to, że nie będzie to organizacja, która będzie sterowana przez jakąkolwiek partię.

19 grudnia w Grudziądzu odbyła się manifestacja Komitetu Obrony Demokracji. Przybyło na nią około 200 osób. Demonstracja była wspierana przez działaczy Platformy Obywatelskiej. Przez mikrofon głos zabierali także zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości. Jeden z nich próbował zagłuszyć manifestację. Został obrzucony wyzwiskami. Doszło też do niewielkich przepychanek.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.