Anna Chreptowicz

Skrót informacji z powiatu zielonogórskiego

Anna Chreptowicz

Do wyboru ciekawe wystawy, spotkania historyczne i dyżur posła.

Kargowa. Rolniku, możesz odzyskać pieniądze
Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej, powinien złożyć odpowiedni wniosek do burmistrza wraz z fakturami VAT. Zwrot podatku przysługuje rolnikowi, który posiada swoje gospodarstwo rolne. Wnioski można składać od 1 lutego do 29 lutego 2016 r. wraz z imiennymi fakturami VAT dokumentującymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r. Zwrot podatku akcyzowego przyznawany jest w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku. Więcej informacji można uzyskać w urzędzie miasta w pokoju nr 17 lub pod nr tel. 68 352 51 31 wew. 38.

Babimost. Spotkanie miłośników historii
Towarzystwo Miłośników Ziemi Babimojskiej zaprasza wszystkich członków oraz osoby zainteresowane na prelekcję na temat Powstania Wielkopolskiego na Babimojszczyźnie. Spotkanie przygotował i poprowadzi Dariusz Poszwiński, a odbędzie się ono 12 lutego o godz. 17.00 w sali konferencyjnej hali Olimpia.

Zabór. Wystawa rękodzieła w bibliotece
Od dzisiaj w gminnej bibliotece przy ul. Lipowej 15 można oglądać wyjątkową wystawę kolekcji prac hafciarskich w wykonaniu Marii Diaczuk. Wystawa dostępna do końca lutego.

Zielona Góra/Krosno. Dyżur posła Jacka Kurzępy. Skorzystaj
Dziś dyżur poselski Jacka Kurzępy. Zielona Góra: ul. Boh. Westerplatte 23 (Centrum Biznesu), pok. 119, I piętro, w godz. 9.00 - 14.00 i Krosno Odrzańskie ul. Poznańska 9 (Tercet), pok. 102 I piętro, w godz. 15.00 - 19.00. Zapisy dziś pod nr tel. 68 325 98 23, 603 379 489 lub na maila:[email protected]

Zielona Góra. Ruiny LOK-u znikają, będzie tam parking
Sprawę ruin po dawnym LOK-u opisywaliśmy już wielokrotnie. Najpierw miał tam powstać budynek. Potem zrodziła się koncepcja parkingu, z której cieszyło się wielu zielonogórzan. Kilka miesięcy temu właściciel postanowił ogrodzić ten teren, inwestycja jednak utkwiła w miejscu. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się tam pierwsze prace. Mieszkańcy mają nadzieję, że tym razem inwestycja doczeka się szczęśliwego finału i zobaczymy nowy parking w centrum.

Zielona Góra. Zaopiekuj się kotami w naszym schronisku
Dzisiaj rusza koci wolontariat - pomoc skrzywdzonym kotom. Szczegóły - 533 307 455.

Anna Chreptowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.