Paulina Musialska

Skutery elektryczne w Tychach. Skorzystamy z nich od czerwca

Skutery elektryczne w Tychach. Skorzystamy z nich od czerwca Fot. Mat. prasowe
Paulina Musialska

Od czerwca mieszkańcy Tychów będą mogli korzystać ze skuterów elektrycznych. W centralnych punktach miasta pojawi się łącznie 20 pojazdów polskiej firmy blinkee.city. Korzystanie z nich ma być w pełni bezpieczne pod względem sanitarnym.

Od czerwca mieszkańcy Tychów będą mogli korzystać ze skuterów elektrycznych. W centralnych punktach miasta pojawi się łącznie 20 pojazdów polskiej firmy blinkee.city. Korzystanie z nich ma być w pełni bezpieczne pod względem sanitarnym. Mają one być uzupełnieniem tyskiego transportu publicznego i zachęcić mieszkańców do korzystania z ekologicznych możliwości dostania się do zakładów pracy.

- Zauważyliśmy liczne zapytania o Tychy, wiec jesteśmy. Korzystać z naszych elektrycznych skuterów i hulajnóg, można już w prawie 30 miastach i to nie jest nasze ostatnie słowo – mówi Marcin Maliszewski, ekspert e-mobliności, prezes blinkee.city.

Jak można korzystać ze skuterów elektrycznych w Tychach? Wystarczy ściągnąć na nasz telefon aplikację blinkee.city do zarządzania pojazdami. Jeśli posiadamy już aplikację z innego miasta, to nie musi tworzyć kolejnego konta. Wypożyczyć skuter elektryczny może tylko osoba pełnoletnia, która posiada uprawnienia do prowadzenia takiego pojazdu oraz zaakceptuje regulamin korzystania z oferty. Osoba, która chce wypożyczyć skuter musi także posiadać kartę płatniczą. Tylko w ten sposób będzie mogła dokonać płatności.

A co z bezpieczeństwem w czasie pandemii? Skutery elektryczne od blinkee.city są oczyszczane i dezynfekowane na bieżąco. Firma robi to przy wymianie baterii lub podczas wizyty w serwisie. Serwisanci dezynfekują także pojazdy, które są pozostawione na ulicy i akurat nikt z nich nie korzysta. Firma zaleca także korzystanie ze skuterów w rękawiczkach jednorazowych.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Paulina Musialska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.