Patryk Drabek

Śląscy strażacy z medalami! Grają w tenisa stołowego

Śląscy strażacy z medalami! Grają w tenisa stołowego
Patryk Drabek

Strażacy w województwie śląskim zajmują się nie tylko gaszeniem pożarów. Okazuje się, że niektórzy rywalizują także w zawodach tenisa stołowego. Dodajmy, że mogą pochwalić się dużymi sukcesami.

W tym miesiącu śląscy strażacy przywieźli medale z VI Europejskich Igrzyskach Służb Mundurowych (European Police & Fire Games), które odbyły się w hiszpańskim mieście Huelva.

W szranki stanęło około 5 tysięcy funkcjonariuszy, którzy rywalizowali ze sobą w 70 dyscyplinach.

Nasz kraj reprezentowali m.in. mł. asp. Dariusz Steuer oraz st. str. Jarosław Tomicki z Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach.

Mieszkanie za czytanie

W grze indywidualnej mistrzem Europy został Tomicki, a Steuer stanął na najniższym stopniu podium. Dodatkowo panowie zajęli trzecie miejsce w grze podwójnej.

Dla Jarosława Tomickiego i Dariusza Steuera nie są to pierwsze sukcesy, bowiem już w ubiegłym roku w amerykańskim Fairfax wystartowali w mistrzostwach świata służb mundurowych „World Police and Fire Games 2015″.

To największa i zarazem najbardziej prestiżowa na świecie impreza sportowa, w której biorą udział przedstawiciele służb mundurowych.

W ubiegłorocznej, szesnastej edycji zawodów wystartowało blisko 12 tysięcy zawodników i zawodniczek z 70 państw świata.
Oprócz zmagań w tradycyjnych dyscyplinach, takich jak lekkoatletyka, pływanie, łucznictwo, boks, hokej, zawodnicy rywalizowali także w wędkarstwie, „biegu po schodach” i paintballu.

Jeśli chodzi o tenisa stołowego, to Jarosław Tomicki wywalczył tytuł wicemistrza świata, a Dariusz Steuer był piąty. Wspólnie Tomicki i Steuer zdobyli wicemistrzostwo.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Oprac. na postawie materiałów KM PSP Gliwice

Patryk Drabek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.