Patryk Drabek

Śląscy strażacy z medalami! Grają w tenisa stołowego

Strażacy w województwie śląskim zajmują się nie tylko gaszeniem pożarów. Okazuje się, że niektórzy rywalizują także w zawodach tenisa stołowego. Dodajmy, że mogą pochwalić się dużymi sukcesami.

W tym miesiącu śląscy strażacy przywieźli medale z VI Europejskich Igrzyskach Służb Mundurowych (European Police & Fire Games), które odbyły się w hiszpańskim mieście Huelva.

W szranki stanęło około 5 tysięcy funkcjonariuszy, którzy rywalizowali ze sobą w 70 dyscyplinach.

Nasz kraj reprezentowali m.in. mł. asp. Dariusz Steuer oraz st. str. Jarosław Tomicki z Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach.

Mieszkanie za czytanie

W grze indywidualnej mistrzem Europy został Tomicki, a Steuer stanął na najniższym stopniu podium. Dodatkowo panowie zajęli trzecie miejsce w grze podwójnej.

Dla Jarosława Tomickiego i Dariusza Steuera nie są to pierwsze sukcesy, bowiem już w ubiegłym roku w amerykańskim Fairfax wystartowali w mistrzostwach świata służb mundurowych „World Police and Fire Games 2015″.

To największa i zarazem najbardziej prestiżowa na świecie impreza sportowa, w której biorą udział przedstawiciele służb mundurowych.

W ubiegłorocznej, szesnastej edycji zawodów wystartowało blisko 12 tysięcy zawodników i zawodniczek z 70 państw świata.
Oprócz zmagań w tradycyjnych dyscyplinach, takich jak lekkoatletyka, pływanie, łucznictwo, boks, hokej, zawodnicy rywalizowali także w wędkarstwie, „biegu po schodach” i paintballu.

Jeśli chodzi o tenisa stołowego, to Jarosław Tomicki wywalczył tytuł wicemistrza świata, a Dariusz Steuer był piąty. Wspólnie Tomicki i Steuer zdobyli wicemistrzostwo.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.