Śląsk Plus: dobra lektura na wakacje!

Czytaj dalej
Fot. Paweł Pakosz
Maria Zawała

Śląsk Plus: dobra lektura na wakacje!

Maria Zawała

4 idee dla Śląska, otwarcie Muzeum Śląskiego, wirtualny spacer po nowym terminalu w Pyrzowicach i wiele innych atrakcyjnych tematów w Śląsku Plus. Zapraszamy

Niespiesznie, trochę w wakacyjnych nastrojach, lecz jednak ze świadomością, że wybory za pasem, proponujemy Państwu intelektualną podróż w świat "4 idei dla Śląskiego". Wspólnie potraktujmy to jak nową letnią rozrywkę: myślenie za polityków. Kto ma ochotę na pewien wysiłek intelektualny, zapraszamy do lektury.

To także dobry czas, by bliżej poznać Muzeum Śląskie. Cała Polska musi o nim usłyszeć, bo ten niezwykły obiekt tworzy od dziś nową historię. Główna część wystawowa znajduje się pod ziemią. Muzeum powstało na terenie po byłej kopalni węgla kamiennego "Katowice", gdzie dzisiaj znajduje się Strefa Kultury. Zobaczcie, jak wygląda.

Także u nas największe atrakcje turystyczne w województwie śląskim: Zobaczcie interaktywną mapę. Polska Organizacja Turystyczna wytypowała pięć największych atrakcji turystycznych w województwie śląskim, na które mogli głosować internauci Narodowego Portalu Turystycznego (www.polska.travel). Najwięcej głosów otrzymał Szlak Orlich Gniazd.

To nie koniec nowości. Nowy terminal w Pyrzowicach i inwestycje warte 500 mln w Katowice Airport to także nasz nowy powód do dumy.

Latacie z Pyrzowic? Od soboty, 27 czerwca 2015 wejdziecie już do nowego terminala przylotów C. Jaki jest? W porównaniu z obecną halą przylotów: ogromny. I błyszczący nowością. Koniec czekania godzinę na walizkę. Zabieramy na wirtualny spacer.
Czy wiecie, że Śląsk jest pełen magicznych miejsc na sesję ślubną?

Czasy, kiedy zdjęcia ślubne robiło się w studiu fotograficznym, na tle namalowanego ogrodu lub budynku dawno minęły. Ale znalezienie niebanalnego pleneru to wyzwanie. Okazuje się, że na Śląsku nie brakuje takich miejsc, a świeżo upieczeni małżonkowie mają w czym wybierać. Dziś przedstawiamy Wam te najpopularniejsze z nich.

Dzisiaj także zaczęły się wakacje. Pół miliona uczniów w województwie śląskim na dzisiejszy dzień czekało od września 2014. W końcu przyszedł! Ostatni dzień szkoły. Dzisiaj zaczynają się wakacje. Dzieciaki mają dwa miesiące laby. Nauczyciele na wolnym będą trochę mniej. Przed nimi jeszcze sporo papierologii do wypełnienia. Mimo to na brak wolnego czasu w wakacje nie powinni narzekać. Stworzyliśmy dekalog idealnego nauczyciela. Do przemyślenia w czasie wolnym.

A kto na ochotę wybrać się w Beskidy, zapraszamy. Góry są piękne o każdej porze roku, a nadchodzące wakacje sprzyjają wędrówkom górskimi szlakami. Każdy turysta ma swoje ulubione rejony Beskidów, szlaki, którymi lubi wędrować, trasy, z jakimi lubi się mierzyć. Prezentujemy nasz bardzo subiektywny ranking najtrudniejszych szlaków w Beskidach. Zobaczcie interaktywną mapę.

Te i wiele innych artykułów, jak zawsze filmy, zdjęcia i interaktywne mapy w Śląsku Plus.
Zapraszamy do lektury.

Maria Zawała

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.