Śląsk Plus ma już rok

Czytaj dalej

Śląsk Plus ma już rok

Zapraszamy do jubileuszowego wydania tygodnika Śląsk Plus. Tak to już rok. Dziś wydanie nr 52. A w nim m.in. wspominamy, jak minął nam ten czas z Wami drodzy Czytelnicy. Przypominamy artykuły, które cieszyły się największą popularnością i z których jesteśmy najbardziej dumni. Ale to nie wszystko...

Kompanię Węglową ma uratować spółka z niewielką praktyką na Śląsku
Towarzystwo Finansowe Silesia w ostatnich dniach jest jednym z głównych tematów rozmów w branży górniczej. To właśnie ta spółka ma przejąć 11 kopalń należących do Kompanii Węglowej. Rząd chce, by Silesia zabezpieczyła normalne funkcjonowanie KW do czasu wypracowania ostatecznej formuły właścicielskiej. 

Ludzie z naszego regionu walczą w muzycznych „talent show”
Czy zrobią karierę na miarę Dawida Podsiadły, zależy od szczęścia i od nich samych. Kolejni młodzi wokaliści walczą o swoje w programach „The Voice of Poland” i „Must Be The Music”.

Marlon z Brazylii: Tak u was na Śląsku elegancko jak w filmie z Hollywood
Język polski to takie miłe szelesty i szepty, że chciałem przekonać się, co to za kraj - mówi Brazylijczyk Marlon Couto Ribeiro, poliglota, który dzisiaj mieszka w Gliwicach.

Ciepłe morze w naszym regionie, a na nim wyspy? To nie sen, to trias
W niedawnych wykopaliskach paleontologicznych na terenie jaworznickiej GEOsfery uczestniczyli: Kamil Kłocko, Anna Wawrzyniak, Dawid Surmik, Marcelina Kondas oraz Kajetan Zięba.

Katowicki Supersam. Dziś nowoczesna galeria, przed wojną słynna hala targowa
Przed wojną jedna z pierwszych hal targowych na Śląsku, po wojnie ulubione miejsce zakupów katowiczan. Były tu NRD-owskie firany, kafelki z importu oraz najlepszy w mieście koktajl z truskawek ze śmietaną.

Zapraszamy

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.