Śląsk Plus szykuje się do lata. Będzie pracowite

Czytaj dalej
Maria Zawała

Śląsk Plus szykuje się do lata. Będzie pracowite

Maria Zawała

Czy minister zdrowia będzie miał wakacje? Jaka będzie latem pogoda? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukajcie w Śląsku Plus.

Przeszczepia serca, płuca. Bywa, że "załatwia" biednym pacjentom węgiel na zimę, pisze wiersze, a nawet gra na akordeonie. Kto taki? Nowy minister zdrowia. Jeden z filmowych "Bogów". Teraz prof. Marian Zembala ma cztery miesiące, żeby uratować trochę zdrowia Polakom. W tym tygodniu w Śląsku Plus alfabet prof. Mariana Zembali. Tak naprawdę powinien składać się z jednej litery - P. P jak praca, porządek, przeszczep serca.

Dla opisania tego wybitnego lekarza trzeba jednak więcej liter niż zawiera polski alfabet. Choć krąży taki dowcip: Po czym poznać, że prof. Zembala jest na urlopie? Bo przychodzi do szpitala w sandałach.

Cóż, w tym roku prof. Zembala wakacji mieć raczej nie będzie, za to my już coraz szybciej się do nich zbliżamy. I , jak pewien baca, zadajemy pytanie, jaka będzie latem pogoda? - Wicie, jak widać Giewont, to znaczy, że będzie lać – tłumaczy góral. - A jak nie widać? - To znaczy, że już leje. Z przymrużeniem oka, ale popatrzcie na infografiki. Tylko u nas pogoda na lato, czy wielkie wróżenie z fusów.

Wraz z wakacjami zbliża się okres na letnie prace sezonowe. Jak co roku kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi będzie pracować dorywczo by zarobić na wakacje bądź swoje własne bieżące wydatki. Jakie oferty w tym roku możemy znaleźć?

Wkrótce zacznie się też gorący czas dla maturzystów wybierających się na studia. Rekrutacja trwa. Studia śląskie to nowy sztandarowy kierunek Uniwersytetu Śląskiego. Czy zgłębianie wiedzy o regionie, obejmujące kwestie społeczne, prawne, kulturalne, geograficzne i historyczne zainteresuje młodzież, okaże się wkrótce.

A że tematyka śląska jest fascynująca lekcją historii przekonamy się zwiedzając nowo otwierane Muzeum Śląskie w Katowicach:

Zobaczcie na interaktywnym zdjęciu, co jest w tych niezwykłych budynkach. Otwarcie Muzeum 26 czerwca.

Czy Kukiz rozbije naszą politykę? Na to pytanie też próbujemy znaleźć odpowiedź. Śląską scenę polityczną po jesiennych wyborach do sejmu czeka bowiem wielkie przemeblowanie. Za sprawą Pawła Kukiza pojawią się nowe gwiazdy medialne. Jakie?

Poczytajcie.
Te i wiele innych artykułów, zdjęć, wideo i infografik jak co tydzień w Śląsku Plus.

Maria Zawała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.