Śląsk Plus z nagrodą European Newspaper Award, a redakcja DZ z nominacją do Grand Press Digital

Czytaj dalej
Redakcja

Śląsk Plus z nagrodą European Newspaper Award, a redakcja DZ z nominacją do Grand Press Digital

Redakcja

Miło nam poinformować, że serwis Śląsk Plus wraz z pięcioma innymi tygodnikami internetowymi, jakie uruchomiła Grupa Wydawnicza Polskapresse, został doceniony w prestiżowym konkursie designu prasy European Newspaper Award. Redakcja Dziennika Zachodniego, która przygotowuje serwis Śląsk Plus została nominowana również do nagrody Grand Press Digital.

W kategorii dziennikarstwo internetowe jury konkursu European Newspaper Award doceniło projekt tygodników online i następujące serwisy: www.gazetagorlicka.pl, www.slaskplus.pl, www.tygodnikits.pl, www.ziemiakaliska.com.pl, www.gryfkoscierski.pl, www.tygodnikglogowski.pl.

Grupa Polskapresse, jako jedyny wydawca z Polski, zdobyła sześć nagród: wśród najlepiej zaprojektowanych gazet uhonorowano pięcioma nagrodami okładki dzienników Grupy oraz przyznano nagrodę za projekt tygodników online.

W kategorii prasa drukowana wyróżnione zostały okładki dzienników: „Polska Metropolia Warszawska” (pierwsza nagroda za okładki wydań z 21-23 marca, 18-22 czerwca oraz 23 czerwca; druga nagroda za okładkę z 13-15 czerwca), „Kurier Poranny” za okładkę z 4 czerwca oraz „Nasze Miasto” (dwie nagrody: za okładkę z 12 czerwca oraz za dwie okładki z 31 lipca - w tym wydanie specjalne z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego).

Autorem wszystkich nagrodzonych okładek oraz projektu graficznego tygodników online jest Tomasz Bocheński, dyrektor artystyczny Grupy Polskapresse i Media Regionalne. Grafikiem prowadzącym projekt tygodników online jest Natalia Górecka. Współautorem okładki „Polski Metropolii Warszawskiej” z 18 czerwca 2014 jest Piotr Butlewski.

European Newspaper Award to nagroda przyznawana od 1998 roku wydawcom za najlepiej zaprojektowane gazety.

Konkurs organizuje projektant gazet Norbert Küpper we współpracy z pismami:niemieckim "Medium Magazin", austriackim"Der Österreichische Journalist" i szwajcarskim "Schweizer Journalist". W tegorocznej, szesnastej edycji konkursu, udział wzięły 194 gazety z 27 krajów.

Redakcja "Dziennika Zachodniego" została też nominowana do nagrody Grand Press Digital. Jest ona przyznawana za wykazanie się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

Znaleźliśmy się w zacnym gronie. Nominacje otrzymali również: Jarosław Kuźniar z TVN24, Vadim Makarenko z "Gazety Wyborczej", Przemysław Pająk, założyciel i redaktor naczelny SpidersWeb.pl, oraz Wawrzyniec Smoczyński z "Polityki" za Politykę Insight. 

O nagrodach Grand Press, przyznawanych przez redakcję miesięcznika "Press", mówi się jak o polskich Pulitzerach. Nawet nominacja ma ogromne znaczenie. Dla nas to tym ważniejsze, że zauważono nas w "przyszłościowej" kategorii. Kilka lat temu w "Dzienniku Zachodnim" - nie zapominając o ciągłym podnoszeniu jakości wydania papierowego - postawiliśmy na nowe technologie. Ta nominacja pokazuje, że coś udało się zrobić. 

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.