Śląsk Plus z nagrodą European Newspaper Award, a redakcja DZ z nominacją do Grand Press Digital

Czytaj dalej
Redakcja

Śląsk Plus z nagrodą European Newspaper Award, a redakcja DZ z nominacją do Grand Press Digital

Redakcja

Miło nam poinformować, że serwis Śląsk Plus wraz z pięcioma innymi tygodnikami internetowymi, jakie uruchomiła Grupa Wydawnicza Polskapresse, został doceniony w prestiżowym konkursie designu prasy European Newspaper Award. Redakcja Dziennika Zachodniego, która przygotowuje serwis Śląsk Plus została nominowana również do nagrody Grand Press Digital.

W kategorii dziennikarstwo internetowe jury konkursu European Newspaper Award doceniło projekt tygodników online i następujące serwisy: www.gazetagorlicka.pl, www.slaskplus.pl, www.tygodnikits.pl, www.ziemiakaliska.com.pl, www.gryfkoscierski.pl, www.tygodnikglogowski.pl.

Grupa Polskapresse, jako jedyny wydawca z Polski, zdobyła sześć nagród: wśród najlepiej zaprojektowanych gazet uhonorowano pięcioma nagrodami okładki dzienników Grupy oraz przyznano nagrodę za projekt tygodników online.

W kategorii prasa drukowana wyróżnione zostały okładki dzienników: „Polska Metropolia Warszawska” (pierwsza nagroda za okładki wydań z 21-23 marca, 18-22 czerwca oraz 23 czerwca; druga nagroda za okładkę z 13-15 czerwca), „Kurier Poranny” za okładkę z 4 czerwca oraz „Nasze Miasto” (dwie nagrody: za okładkę z 12 czerwca oraz za dwie okładki z 31 lipca - w tym wydanie specjalne z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego).

Autorem wszystkich nagrodzonych okładek oraz projektu graficznego tygodników online jest Tomasz Bocheński, dyrektor artystyczny Grupy Polskapresse i Media Regionalne. Grafikiem prowadzącym projekt tygodników online jest Natalia Górecka. Współautorem okładki „Polski Metropolii Warszawskiej” z 18 czerwca 2014 jest Piotr Butlewski.

European Newspaper Award to nagroda przyznawana od 1998 roku wydawcom za najlepiej zaprojektowane gazety.

Konkurs organizuje projektant gazet Norbert Küpper we współpracy z pismami:niemieckim "Medium Magazin", austriackim"Der Österreichische Journalist" i szwajcarskim "Schweizer Journalist". W tegorocznej, szesnastej edycji konkursu, udział wzięły 194 gazety z 27 krajów.

Redakcja "Dziennika Zachodniego" została też nominowana do nagrody Grand Press Digital. Jest ona przyznawana za wykazanie się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

Znaleźliśmy się w zacnym gronie. Nominacje otrzymali również: Jarosław Kuźniar z TVN24, Vadim Makarenko z "Gazety Wyborczej", Przemysław Pająk, założyciel i redaktor naczelny SpidersWeb.pl, oraz Wawrzyniec Smoczyński z "Polityki" za Politykę Insight. 

O nagrodach Grand Press, przyznawanych przez redakcję miesięcznika "Press", mówi się jak o polskich Pulitzerach. Nawet nominacja ma ogromne znaczenie. Dla nas to tym ważniejsze, że zauważono nas w "przyszłościowej" kategorii. Kilka lat temu w "Dzienniku Zachodnim" - nie zapominając o ciągłym podnoszeniu jakości wydania papierowego - postawiliśmy na nowe technologie. Ta nominacja pokazuje, że coś udało się zrobić. 

Redakcja

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.