Śląsk Plus zabiera w podróż po regionie

Czytaj dalej
Maria Zawała

Śląsk Plus zabiera w podróż po regionie

Maria Zawała

Przed nami gorący weekend. W sobotę temperatura w Katowicach ma sięgnąć 36 stopni Celsjusza. Jak przetrwać skwar w dobrej formie? Radzimy. I polecamy się Państwa uwadze

Najnowsze wydanie Śląska Plus,interaktywnego magazynu Dziennika Zachodniego ukazuje się dzień po inauguracji prezydentury Andrzeja Dudy. To oczywiste, że zastanawiamy się,co nowy prezydent może zrobić także dla naszego regionu? Razem z ekspertami przygotowaliśmy dla niego listę regionalnych zadań.

A górale... prezydencką rezydencję. W dniu zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta RP z Wisły zostało wysłane oficjalne pismo zapraszające go do tej miejscowości i znajdującego się w niej Zameczku Prezydenckiego. - Jestem przekonany, że prezydent Duda będzie czuł się tutaj bardzo dobrze – uważa Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Poza tym, przed nami gorący weekend. W sobotę temperatura w Katowicach ma sięgnąć 36 stopni Celsjusza. Jak przetrwać skwar w dobrej formie? Co pić? Co jeść? Jak skutecznie i z korzyścią dla naszego organizmu szukać ochłody? Wszystko to, wraz z wyjaśnieniem źródła naszych perypetii z upałami, tłumaczy prof. Joanna Lewin-Kowalik, prorektor ds. studiów i studentów, a także kierownik Katedry i Zakładu Fizjologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Z upałem z pewnością znakomicie poradzili sobie kolarze, podczas przejazdu przez Katowice. Ale przede wszystkim na Tour de Pologne najbardziej zyskało miasto. Czy wiecie, że dopiero od kilku lat Katowice łożą na sport naprawdę wielkie pieniądze. Zwłaszcza na wydarzenia sportowe, które goszczą w stolicy aglomeracji śląskiej, takie jak wspomniany Tour de Pologne, czy WTA Katowice Open. Gest jest hojny, odkąd w mieście zrozumiano, że sport, to okazja do wielkiej, nienachalnej promocji, a marketing sportowy to potęga.

Nie wszyscy to naturalnie potrafią docenić.W dobie internetu powstaje wiele stron internetowych, na których miejscowości są wyszydzane. Hejterzy miejscy? Tak, znak czasów.

Gdyby jednak znaków się trzymać. Wielu oddałoby wszystko, za choćby jeden znak, dzięki któremu dałoby się przewidzieć wygraną w lotto.

Trzynaście, szesnaście lub dziewiętnaście. Może na te liczby warto postawić, jeśli jest się zapalonym graczem? Pierwsza z nich to numer budynku, w którym mieści się szczęśliwa kolektura w Katowicach – ulica Uniwersytecka 13. Druga z kolei to wysokość wygranej, jaka padła w tej kolekturze - 16 540 737,00 zł! Trzecia to część daty, kiedy ktoś z mieszkańców naszego regionu wzbogacił się - 19 marca 2015 roku. Sprawdziliśmy, w których kolekturach w Śląskiem wygrywa się najczęściej. Ale czy jeszcze padną w nich szóstki?

Na pewno szczęście w życiu wygrała znana projektantka mody Ewa Minge.

Przed wakacjami wydała bardzo osobistą książkę "Życie to bajka". Uwielbia Śląsk i wraca tu z przyjemnością, nie tylko dlatego, że w Katowicach ma salon marki FemeStage Eva Minge. Opowiedziała nam o wzlotach i upadkach, i o tym, że największym dla niej szczęściem nie są pieniądze, tylko... ludzie, których obdarza przyjaźnią, a oni ją odwzajemniają. Dobro wraca - zdradza receptę na sukces Minge.

Tym optymistycznym akcentem życzymy Państwu dobrej lektury.
Śląsk Plus poleca się do czytania, jak co tydzień: zdjęcia, filmy, infografiki

Maria Zawała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.