Śląsk Plus zaprasza do lektury [ZOBACZ ZAJAWKĘ WIDEO]

Czytaj dalej
Maria Zawała

Śląsk Plus zaprasza do lektury [ZOBACZ ZAJAWKĘ WIDEO]

Maria Zawała

Szanowni Państwo, jak zawsze w piątek polecamy kolejny nowy numer Śląska Plus, jedynego w Polsce tak interaktywnego tygodnika. W tym tygodniu jesteśmy na chwilę przed Barbórką, nie dziwi więc kilka górniczych tematów.

Na planszy nr 2 - infografiki dotyczące górniczych zarobków. W temacie tygodnia (plansza nr 3) materiał o górniczych wstrząsach.Tak, śląskie trzęsienia ziemi to efekt podziemnej eksploatacji. Na interaktywnej mapie można sprawdzić, czy wstrząsy miały miejsce pod naszymi domami. Żeby było weselej - plansza nr 13, czyli górnicy świętują. 4 grudnia wyjmą z szafy mundury, przypną medale i podziękują św. Barbarze. A jak o górników patronce mowa - na planszy nr 16 w oknie sztuki - niezwykły obraz Erwina Sówki, czyli Święta Barbara z Nikisza. Opowiada o niej Arek Gola, miłośnik sztuki, nasz fotoreporter.

Dla spragnionych wrażeń - powietrzne akrobacje z Łukaszem Czepielą. To jedyny polski pilot w grupie akrobatycznej Red Bulla. Na Śląsk+ pokazujemy niezwykłe filmy, kręcone podczas lotów. Podniebnych tematów będzie więcej. W 3D pokażemy historię lotniska w Pyrzowicach oraz interaktywna mapę nowych inwestycji.
Dla miłośników historii - bitwy powietrzne nad Górnym Śląskiem i niezwykłe relacje pilotów z 1 września 1939 roku.

Zespół tworzonego przez "Dziennik Zachodni" Śląska Plus życzy miłego weekendu. Mamy nadzieję, że spędzicie Państwo na czytaniu naszych tekstów, oglądaniu filmów, map i zdjęć miłe chwile. Śląsk Plus to "Dziennik Zachodni" w cyfrowym wymiarze, porządne, nowoczesne dziennikarstwo.

Twitter: @MariaZawała

Włącz zajawkę wideo, a jeśli zainteresuje Cię temat, kliknij we wskazane pole