Redakcja

Śląsk Plus życzy bezpiecznych wakacji

Śląsk Plus życzy bezpiecznych wakacji
Redakcja

Witajcie. Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was zestaw ciekawych tematów, na weekend, na lato, na urlop.

W tym tygodniu w „Dzienniku Zachodnim” rozpoczynamy dyskusję na temat tożsamości - drugiej z 4 idei dla Śląskiego w ramach naszej debaty. Tożsamość to temat, który zawsze budzi dyskusję. „Wokół jakich wartości powinniśmy budować tożsamość regionu? Czy wygra tę rywalizację nurt śląski? A może trzeba zmienić granice województwa, bo będzie wtedy łatwiej o integrację? Na te pytania trzeba szybko znaleźć odpowiedź – pisze Agata Pustułka.

Jesteśmy ciekawi Waszego zdania na ten temat. Polecamy też rozmowę z Henrykiem Mercikiem (RAŚ) z zarządu woj. śląskiego, który stawia pytanie: „dlaczego słowo autonomia budzi kontrowersje. No właśnie, ciekawe dlaczego?

Dużo miejsca poświęcamy bezpieczeństwu w czasie letniego wypoczynku na wakacjach. Znajdziecie w tym wydaniu mapę kąpielisk strzeżonych przez ratowników oraz mapę krajów, do których z różnych powodów nie warto w tym roku wybierać się na urlop.

Musicie przeczytać również historię Jacka Wąsickiego z Leśnego Pogotowia, który od 22 lat pomaga dzikim zwierzętom. Zapraszamy również na spacer po ulicy Mariackiej w Katowicach – deptak, który trudno było ożywić, dziś pęka w szwach. Jest zabawa, młodzi ludzie i co dalej?

Pamiętajcie, trwa nasza wakacyjna akcja „Pół roku za pół ceny”. Do 20 lipca możecie wykupić półroczny dostęp do tygodnika Śląsku Plus za połowę ceny.

Zapraszamy

Redakcja

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.