Redakcja

Śląsk Plus życzy bezpiecznych wakacji

Śląsk Plus życzy bezpiecznych wakacji
Redakcja

Witajcie. Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was zestaw ciekawych tematów, na weekend, na lato, na urlop.

W tym tygodniu w „Dzienniku Zachodnim” rozpoczynamy dyskusję na temat tożsamości - drugiej z 4 idei dla Śląskiego w ramach naszej debaty. Tożsamość to temat, który zawsze budzi dyskusję. „Wokół jakich wartości powinniśmy budować tożsamość regionu? Czy wygra tę rywalizację nurt śląski? A może trzeba zmienić granice województwa, bo będzie wtedy łatwiej o integrację? Na te pytania trzeba szybko znaleźć odpowiedź – pisze Agata Pustułka.

Jesteśmy ciekawi Waszego zdania na ten temat. Polecamy też rozmowę z Henrykiem Mercikiem (RAŚ) z zarządu woj. śląskiego, który stawia pytanie: „dlaczego słowo autonomia budzi kontrowersje. No właśnie, ciekawe dlaczego?

Dużo miejsca poświęcamy bezpieczeństwu w czasie letniego wypoczynku na wakacjach. Znajdziecie w tym wydaniu mapę kąpielisk strzeżonych przez ratowników oraz mapę krajów, do których z różnych powodów nie warto w tym roku wybierać się na urlop.

Musicie przeczytać również historię Jacka Wąsickiego z Leśnego Pogotowia, który od 22 lat pomaga dzikim zwierzętom. Zapraszamy również na spacer po ulicy Mariackiej w Katowicach – deptak, który trudno było ożywić, dziś pęka w szwach. Jest zabawa, młodzi ludzie i co dalej?

Pamiętajcie, trwa nasza wakacyjna akcja „Pół roku za pół ceny”. Do 20 lipca możecie wykupić półroczny dostęp do tygodnika Śląsku Plus za połowę ceny.

Zapraszamy

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.