Anna Dziedzic

Śląski Uniwersytet Medyczny zaskarżył uchwałę Sosnowca. Chodzi o działkę po szkieletorze przy Ostrogórskiej

Nigdy nie ukończony budynek Wydziału Farmacji ŚUM wyburzono w 2016 roku. Fot. UM Sosnowiec Nigdy nie ukończony budynek Wydziału Farmacji ŚUM wyburzono w 2016 roku.
Anna Dziedzic

Z miasta powoli znikają ostatnie relikty PRL-u. Jednym z takich wyburzonych obiektów był wieżowiec Wydziału Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, tzw. szkieletor. Nie ma się jednak co łudzić, że prędko zobaczymy tam nową inwestycję. Sprawę dalszych losów działki po szkieletorze rozstrzygnie bowiem sąd administracyjny.

Kilkunastopiętrowa konstrukcja, bez okien i drzwi przy ulicy Ostrogórskiej nigdy nie została ukończona. Budynek, który miał być siedzibą Wydziału Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Sosnowcu został spektakularnie wyburzony w listopadzie 2016 roku. Zaczęto go budować jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku. W 1993 roku inwestycja stanęła. Nigdy jej nie dokończono. W 2016 roku podczas spektakularnych wybuchów, wieżowiec runął na ziemię na oczach niemal całej Polski. Zgodę na wyburzenie obiektu wydać musiało Ministerstwo Skarbu Państwa.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.