Śląskie w liczbach: Tym razem o zadłużeniu w regionie [DANE]

Czytaj dalej
Agata Zielińska

Śląskie w liczbach: Tym razem o zadłużeniu w regionie [DANE]

Agata Zielińska

Jesteśmy najbardziej zadłużonym regionem w Polsce. Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor przygotowało raport o największych należnościach ciążących na barkach mieszkańców kraju. W województwie śląskim jesteśmy zadłużeni na łączną kwotę prawie 7,7 mld zł.

Osoby z województwa mazowieckiego są na drugim miejscu z prawie 6,5 mld zł należności, a trzecie miejsce należy do mieszkańców dolnośląskiego z 3,5 mld długów. Zalegamy z opłatami za czynsz, gaz, energię elektryczną, usługi telekomunikacyjne, nie spłacamy także zaciągniętych pożyczek, alimentów oraz kredytów hipotecznych i konsumpcyjnych.

InfoMonitor w swoim raporcie publikuje także zestawienie rekordzistów stan zadłużenia w skali województw. Do takiego rejestru - na swoistą czarną listę - możemy trafić wszyscy za zadłużenie od 200 zł, jeśli nie zostanie ono uregulowane w ciągu 60 dni od daty płatności.

Sprawdź, na wykresach jak zmieniało się łączne zadłużenie, na jaką kwotę zadłużony jest rekordzista w woj. śląskim i kim jest przeciętny dłużnik

Zadłużenie mieszkańców woj. śląskiego | Create infographics
Agata Zielińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.