Ślązacy w nowych serialach i programach TVP, TVN i Polsatu

Czytaj dalej
Fot. TVN
Katarzyna Pachelska

Ślązacy w nowych serialach i programach TVP, TVN i Polsatu

Katarzyna Pachelska

Już 28 lutego telewizje wyemitują pierwsze programy według nowej, wiosennej ramówki. Wśród nich jest kilka absolutnych nowości. Sprawdziliśmy, w których serialach i programach pojawią się aktorzy i celebryci pochodzący z woj. śląskiego.

Już za tydzień, w piątek 28 lutego, niektóre stacje telewizyjne rozpoczynają emisję w ramach nowej, wiosennej ramówki. Jakie nowości warto zaznaczyć na czerwono w kalendarzu? Sprawdzamy.

TVP1
Stacja zapowiada premierowy serial "Strażacy" (od soboty 28 lutego, godz. 20.30), z Maciejem Zakościelnym w roli głównej, opowiadający o młodym strażaku, który po traumatycznych przejściach zostaje wysłany z Warszawy do komendy w Żyrardowie. Występują też: Weronika Rosati, Olaf Lubaszenko, Jakub Wesołowski.
Nowy show "Talent, zgłoś się!" poprowadzą Paulina Chylewska i Radek Brzózka. Wynalazcy i biznesmeni powalczą o pieniądze na realizację swoich planów.

TVP2
Serial kryminalny "Służby specjalne" (od 1 marca, niedziela, godz. 21.10) ma przynajmniej jeden atut. - Nie trzymają niczyjej strony. Dowalają wszystkim - mówi reżyser Patyk Vega. To rozwinięcie opowieści z kinowego hitu Patryka Vegi. Scenariusz wzbogacony został o nowe wydarzenia, fakty i postacie. Na ekranie: Olga Bołądź, urodzony w Tarnowskich Górach Eryk Lubos, pochodząca z Tychów Kamilla Baar, Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Grabowski.

Dwójka stawia też na programy kabaretowe. Nowości w tej dziedzinie to "Latający klub 2, czyli wieczór kabaretowy" (od 6 marca, piątek, godz. 22.15), w którym Robert Górski (Kabaret Moralnego Niepokoju) i Marcin Wójcik (Ani Mru Mru) będą gościć u siebie postaci ze świata kabaretu, gorące nazwiska show-biznesu, aktorów, wokalistów, youtuberów oraz "Paranienormalni Tonight" (od 1 marca, niedziela, godz. 22.00), w którym komicy znani z kabaretu Paranienormalni będą gościć gwiazdy sceny, estrady i ekranu, które postawią w humorystycznych, zaskakujących, a często także kłopotliwych sytuacjach.

Ciekawie zapowiada się program "Przygarnij mnie" (od 29 marca, niedziela, godz. 18.55) o psich adopcjach. Udział zapowiedzieli: Agnieszka Włodarczyk, Marcelina Zawadzka, wywodzący się ze Świętochłowic choreograf i tancerz Leszek Stanek, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Rafał Mroczek i Dawid Zawadzki.

Polsat
Gwiazdy już tańczyły, jeździły na łyżwach i robiły różne inne dziwne rzeczy, ale w Polsacie w tym sezonie będą... skakać do wody z kilkumetrowej wieży w programie "Celebrity Splash!", który podobno był hitem za oceanem. Będą się moczyć m.in. Przemysław Saleta, Andrzej Supron, Ilona Felicjańska, Maciej Dowbor, Odeta Moro. W jury: śląska pływaczka i mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak, Danuta Stenka i Tomasz Zimoch (od 7 marca, sobota, godzina 20.00). Ta stacja nie rozpieszcza nas nowościami, stawia na sprawdzone formaty, "Celebrity Splash!" to jedyna nowość wiosną 2015 w Polsacie.

TVN
Ta stacja stawia na rozrywkę i seriale. Sporo tu nowości, na czele z serialem z Joanną Brodzik w głównej roli, czyli "Nie rób scen" (od 1 marca, niedziela, godzina 21.20). Słynna Kasia z duetu Kasia i Tomek oraz pozostałe aktorki (w tym pochodzące z Zabrza siostry Magdalena Popławska i Aleksandra Popławska) mają udowodnić, że życie kobiet po trzydziestce też jest fajne.

Drugi nowy serial stacji "Mąż czy nie mąż" (od 1 marca, niedziela, godzina 21.50) opowiada o parze, żyjącej bez ślubu i wychowującej dziecko. Ich życie się zmienia, gdy on odchodzi do innej kobiety. Okazuje się, że nie na długo. W głównych rolach powracająca do łask Magdalena Schejbal i znany z "Lekarzy" Marcin Perchuć. W pozostałych: Zuzia (Magdalena Żak), Karol (Krzysztof Stelmaszyk), Ewa (Magdalena Boczarska), Czarek (urodzony w Raciborzu Mirosław Kotowicz, aktor Teatru Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach), Kinga (Monika Pikuła), Misia (Ewa Telega, absolwentka Szkoły Baletowej w Bytomiu)

Sporo zamieszania mogą narobić "Mali giganci" (od 7 marca, sobota, godzina 20.00), czyli talent show dla dzieci, które będą oceniać: Agnieszka Chylińska, Kuba Wojewódzki i debiutująca w tej roli Kasia Bujakiewicz. Podczas castingów powstanie 6 drużyn, a w każdej z nich znajdzie się jeden uzdolniony wokalista, para taneczna oraz jeden showman – czyli przebojowe dziecko potrafiące przegadać Kubę Wojewódzkiego i mówić lepsze żarty od Filipa Chajzera. Każda z drużyn będzie mieć swojego opiekuna artystycznego i nazwę.
Natalia Lesz (aktualnie mieszkająca w Gliwicach piosenkarka), Ula Chincz, Aneta Todorczuk-Perchuć, Olivier Janiak, pochodzący z Zabrza Czesław Mozil oraz Piotr Rubik do każdego odcinka przygotują swój zespół, by zaprezentować się przed Agnieszką Chylińską, Katarzyną Bujakiewicz i Kubą Wojewódzkim.

Perfekcyjna Pani Domu Małgorzata Rozenek ciągle jest na fali wznoszącej, tym razem poprowadzi nowy program "Piekielny hotel" (od 1 marca, niedziela, godzina 18.00), w którym będzie naprawiać źle funkcjonujące hotele.

TV Puls
W niedzielę 8 marca o 19.30 TV Puls rozpocznie emisję pierwszego w swojej historii autorskiego serialu komediowego "Przypadki Cezarego P.", w którym główną rolę gra, oczywiście, Cezary Pazura. W jednej z głównych ról obejrzymy też Joannę Orleańską, z domu Pierzak.

Katarzyna Pachelska

Jestem redaktorką Dziennika Zachodniego, wiceszefową Newsroomu DZ, prowadzę też m.in. serwis Strona Kobiet na dziennikzachodni.pl. Zostałam wybrana Dziennikarką Roku 2019 "Dziennika Zachodniego". Interesuję się sprawami kobiet i dzieci, ale również sporo piszę o kulturze, rozrywce, literaturze, lubię też współczesną architekturę. Innym obszarem moich zainteresowań jest handel, ostatnio dość często piszę o zakazie handlu w niedziele.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.