Śledczy ustalili: Dawid W. skrzywdził siedem dziewczynek

Czytaj dalej
Fot. Archiwum GL
Jarosław Miłkowski

Śledczy ustalili: Dawid W. skrzywdził siedem dziewczynek

Jarosław Miłkowski

28-latek ma zarzuty za gwałt na dorosłej kobiecie, nakłanianie do seksu nastolatek i posiadanie pornografii z udziałem dzieci.

To jedna z najgłośniejszych spraw dotyczących molestowania seksualnego nieletnich w ostatnich latach. - Nigdy dotychczas nie udało nam się postawić jednej osobie aż dziewięciu zarzutów - mówi prokurator rejonowy Agnieszka Hornicka - Mielcarek. To właśnie ona jest autorką aktu oskarżenia przeciwko Dawidowi W. (rocznik 1989). W Sądzie Okręgowym w Gorzowie trwa niejawny proces. Mężczyzna odpowiada za to, czego miał się dopuścić w ciągu kilku miesięcy.

Wpadł przy szkole

Był poniedziałek 28 września 2015 r. Dochodziło południe, gdy po przerwie obiadowej do pań pedagog i psycholog w Zespole Szkół nr 14 przy ul. Mościckiego w Gorzowie przybiegł 10-letni chłopiec. Opowiedział, że na przerwie poszedł za dwiema 9-letnimi koleżankami, gdy ktoś wołał je w zarośla nieopodal szkoły. Tam chłopiec zobaczył, jak jakiś pan „wyciągnął siusiaka i kazał jednej z dziewczynek go dotykać”. Mężczyzna zapowiedział, że wróci na następnej przerwie.

Szkoła z miejsca zaczęła działać. Wicedyrektor zadzwonił na policję i poprosił, by funkcjonariusze przyjechali po cywilnemu. Gdy wybiła 12.30, mężczyzna pojawił się w okolicach szkoły. Dzieci stojące przy płocie rozpoznały go z oddali. Kiedy zaczęły krzyczeć, mężczyzna ruszył do ucieczki. Ale wicedyrektorowi i policjantom udało się złapać go kilkaset metrów dalej, przy ul. Skłodowskiej - Curie. To był właśnie Dawid W., wówczas 26-letni.

Może gdyby nie „akcja” przy szkole, W. by nie wpadł w ręce śledczych. A tak przeanalizowali połączenia w jego telefonie, sprawdzili, co miał w komputerze i ustalili, że miał skrzywdzić osiem osób!

Więcej w sobotnio-niedzielnym (11 – 12 lutego) w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.