Śliwka, Lemański i Kędzierski. Kto z Asseco Resovii pojedzie na Eurovolley

Czytaj dalej
Fot. Sylvia Dabrowa
Marek Bluj

Śliwka, Lemański i Kędzierski. Kto z Asseco Resovii pojedzie na Eurovolley

Marek Bluj

Siatkarze reprezentacji Polski ładują w Spale akumulatory przed rozpoczynającymi się 24 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie mistrzostwami Europy. W szerokiej kadrze jest trzech graczy Asseco Resovii: Aleksander Śliwka, Bartłomiej Lemański i Michał Kędzierski.

Zawodnicy pozostający poza reprezentacją Polski i reprezentacjami innych drużyn spobiących się do Eurovolley Poland 2017 oraz mistrzostw strefy NORCECA (Ameryki Północnej i Środkowej), mają ostatnie tygodnie wakacji. Ponieważ PlusLiga ma wystartować 30 września kilka zespołów ekstraklasy już sposobi się do rozpoczęcia przygotowań do sezonu.

Tymczasem Ferdinando de Giorgi, trener biało-czerwonych, podał szeroki skład kadry Eerovolley. Znajduje się w niej trzech siatkarzy Asseco Resovii: Michał Kędzierski, Aleksander Śliwka i Bartłomiej Lemański.

W składzie zabrakło Karola Kłosa, który właśnie się ożenił i zrezygnował z występu na mistrzostwach Europy. Jest za to Andrzej Wrona, który powraca do kadry. Środkowy Onico Warszawa zgodził się na rolę strażaka - nie będzie trenował z kolegami - powołany zostanie jedynie w przypadku kontuzji któregoś ze środkowych.

Poza Wroną, w kadrze ogłoszonej przez trenera Ferdinando De Giorgiego znaleźli się wszyscy gracze, którzy zostali powołani do udziału w przygotowaniach. Zwraca jednak uwagę brak Marcina Możdżonka z Asseco Resovii, który należy do czołówki polskich środkowych i miał prawo spodziewac się telefonu do De Giorgiego. Włoch nie zadzwonił.

Biało-czerwoni w sierpniu rozegrają kilka meczów sparingowych, m.in. ze Słowenią. W dniach 11-13 sierpnia wezmą udział w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Tauron Arenie w Krakowie. Turniej z udziałem reprezentacji Francji, Kanady, Rosji i Polski wyróżnia m.in. atrakcyjna cena biletów - już od 40 zł. na www.abilet.pl.

Polacy, wspomnianego już 24 sierpnia na PGE Narodowym meczem z Serbią rozpoczną udział w Mistrzostwach Europy. Dziś o godzinie 12 do sprzedaży trafi ostatnia transza biletów na mecze fazy grupowej ME w Gdańsku, Szczecinie, Katowicach i Krakowie oraz na ceremonię i mecz otwarcia na PGE Narodowym. Struktura cen biletów na ceremonię i mecz otwarcia w zależności od kategorii kształtuje się następująco: 70, 100, 130, 160, 190 złotych na koronie PGE Narodowego oraz 250, 300 i 400 złotych na trybunach położonych na płycie obiektu - okalających boisko.

Asseco Resovia zacznie ładować akumulatory 7 sierpnia. Trener Roberto Serniotti w początkowym okresie nie będzie mógł skorzystać z kadrowiczów: Lemańskiego, Kędzierskiego i Śliwki oraz Dominika Depowskiego (kadra U23), Thibaulta Rossarda (Francja) i Johna Gordona Perrina (Kanada). Team znad Wisłoka ma rozpocząć sezon ligowy 30 września meczem u siebie z ekipą z Kielc. Ze względu na mistrzostwa NORCECA kilka drużyn chce przełożyć premierę. bell

Szeroki skład Polski na ME

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Olympiakos Pireus), Michał Kędzierski (Asseco Resovia), Marcin Komenda (GKS Katowice), Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów).

Atakujący: Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin), Dawid Konarski (Ziraat Bankasi Ankara), Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel).

Przyjmujący: Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Tomasz Fornal (Cerrad Czarni Radom), Michał Kubiak (Panasonic Panthers), Bartosz Kurek (Ziraat Bankasi Ankara), Bartosz Kwolek (Onico Warszawa), Artur Szalpuk (Lotos Trefl Gdańsk), Aleksander Śliwka (Asseco Resovia).

Środkowi: Mateusz Bieniek (ZAKSA, Jakub Kochanowski (Indykpol AZS Olsztyn), Bartłomiej Lemański (Asseco Resovia), Łukasz Wiśniewski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Andrzej Wrona (Onico).

Libero: Jakub Popiwczak (Jastrzębski Węgiel), Damian Wojtaszek (Onico Warszawa), Paweł Zatorski (ZAKSA).

Marek Bluj

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.