Służba zdrowia po austriacku

Czytaj dalej
Fot. agencja Deva
Joanna Boroń

Służba zdrowia po austriacku

Joanna Boroń

Dlaczego możemy zazdrościć służby zdrowia Austriakom? Powodów jest kilka: dużo większe nakłady na zdrowie, więcej lekarzy, większy zakres bezpłatnych usług.

Kilka dni temu w życie weszły nowe rozwiązania w polskiej służbie zdrowia, które większość osób kojarzy z tzw. siecią szpitali. Minister Radziwiłł oraz premier Szydło przed reformą deklarowali, że po tych zmianach Polacy będą mieć łatwiejszy dostęp do leczenia szpitalnego oraz lekarzy specjalistów. Czy tak się stanie i w Polsce będziemy mieli służbę zdrowia działającą na wzór tej austriackiej?

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Boroń

Od 2000 roku, w którym zrobiłam dyplom na wydziale prawa poznańskiego uniwersytetu, pracuję w naszych lokalnych mediach - Głosie Koszalińskim oraz jego portalach internetowych, które swoim zasięgiem obejmują teren dawnego województwa koszalińskiego.


Zajmuję się zdrowiem i szeroko rozumianym stylem życia – w tym też kulinariami, które również prywatnie są moją pasją – mam niezłą kolekcję kulinarnych książek, które nie są jedynie ozdobą półek, ale inspiracją do kulinarnych eksperymentów.


Prócz tego w swojej pracy zajmuje się tematami społecznymi, bardzo często zainspirowanymi sygnałami naszych czytelników i internatów. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.