Służby już szykują się do szczytu klimatycznego w Katowicach

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Patryk Drabek

Służby już szykują się do szczytu klimatycznego w Katowicach

Patryk Drabek

W szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach może wziąć udział nawet 18 tysięcy uczestników. Międzynarodowa konferencja odbędzie się w przyszłym roku i wymaga szczególnego zabezpieczenia.

Policjanci z garnizonu śląskiego dowiedzieli się, że nie mają szans na urlop w dniach od 27 listopada do 16 grudnia 2018 roku. Powód? Szczyt klimatyczny ONZ, który ma odbyć się w przyszłym roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Nie nastawiałbym się na to, że Katowice zostaną zdemolowane - mówi Artur Dubiel

- Ten zakaz nie wywołuje negatywnych reakcji wśród policjantów. Większe problemy pojawiają się w okresie wakacyjnym, gdy duża część funkcjonariuszy nie może wyjechać z rodziną na urlop. W tym przypadku mówimy jednak o terminie przedświątecznym - podkreśla Kazimierz Barbachowski, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Faktem jest jednak, że chociaż do tej międzynarodowej konferencji zostało 12 miesięcy, to temat szczytu klimatycznego w Katowicach jest już dokładnie analizowany przez służby. Nie tylko ze względu na zagrożenie terrorystyczne, ale patrząc także na to, co działo się za naszą zachodnią granicą w lipcu. W Hamburgu spotkali się wówczas przywódcy krajów grupy G20 i doszło do zamieszek z udziałem antyglobalistów. Czy w Katowicach może dojść do powtórki?

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.