Śmieci nadal zalegają na ulicach Bydgoszczy. Czy tym razem Bydgoszcz zerwie umowę z Komunalnikiem?

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Paweł Kaniak

Śmieci nadal zalegają na ulicach Bydgoszczy. Czy tym razem Bydgoszcz zerwie umowę z Komunalnikiem?

Paweł Kaniak

- Na 9 rodzin dostaliśmy jeden mały pojemnik na odpady zmieszane... śmiech na sali! Śmieci wystawiamy w workach na ulicy. Zapach nie do wytrzymania, gdy śmieci stoją nawet po 12 dni - pisze pani Paulina z Okola. - Do jednej śmieciarki zostały zapakowane śmieci BIO oraz zmieszane. Czy tak ma wyglądać segregacja? - to głos pana Michała z Osiedla Dębowa Ostoja na Czyżkówku. To przykłady ostatnich skarg bydgoszczan na firmę Komunalnik, jakie otrzymaliśmy na naszą redakcyjną skrzynkę mailową.

Mija już 3,5 miesiąca odkąd firma PHU Komunalnik rozpoczęła działalność na terenie Bydgoszczy. Jest odpowiedzialna za odbiór odpadów z 3 sektorów miasta:

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, od samego początku dolnośląska spółka nie radzi sobie z tym zadaniem. Jak wynika z relacji, które codziennie otrzymujemy od naszych Czytelników, sytuacja nie ulega praktycznie żadnej poprawie - mimo licznych zapewnień i obietnic a także pozytywnych danych statystycznych przekazywanych miastu przez firmę Komunalnik.

Śmieciarki Komunalnika w Bydgoszczy nie segregują odpadów

- Odkąd ta firma przejęła odbiór odpadów, nie ma takiego czegoś jak segregacja śmieci. Po pierwsze, śmieciarki przyjeżdżają rzadziej niż to było za czasów firmy Remondis. Po drugie, jak śmieciarka przyjedzie to zabiera śmieci ze wszystkich kontenerów – informuje nas mieszkaniec ul. Wyrzyskiej. Nasz Czytelnik dodaje, że taka sytuacja z mieszaniem odpadów w jednym pojeździe była na jego osiedlu w maju i powtórzyła się w tym tygodniu, co ma świadczyć o tym, iż ekipy Komunalnika nie naprawiają swoich błędów.

Na 21 lipca została zwołana sesja Rady Miasta Bydgoszczy. Przewidziano w niej punkt "Informacja Prezydenta o gospodarce odpadami komunalnymi w Bydgoszczy, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z wykonawcą firmą Komunalnik".

 

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Kaniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.