Arkadiusz Nauka

Śmierć na basenie w Zabrzu. Prokuratura zleciła sekcję zwłok 69-letniego mężczyzny, który utopił się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

Do tragedii doszło we wtorek, 26 grudnia, w basenie rekreacyjnym kompleksu Aquarius Kopernik w Zabrzu Fot. ARC Do tragedii doszło we wtorek, 26 grudnia, w basenie rekreacyjnym kompleksu Aquarius Kopernik w Zabrzu
Arkadiusz Nauka

Tragedia na basenie Aquarius w Zabrzu. W drugi dzień świąt utopił się tam 69-letni mężczyzna, Według wstępnej hipotezy, mężczyzna zasłabł w basenie przeznaczonym dla dzieci. Prokuratura sprawdzi, czy właściwie zachowali się ratownicy.

Do tragedii na basenie Aquarius Kopernik w Zabrzu doszło we wtorek, 26 grudnia, około godz. 16. Jedna z osób korzystających z basenu rekreacyjnego kompleksu Aquarius zauważyła dryfujące w wodzie ciało mężczyzny. Natychmiast wezwała ratowników. Mimo trwającej kilkadziesiąt minut reanimacji, 69-letni mężczyzna zmarł.

Wstępna hipoteza mówi o tym, że mężczyzna w czasie pływania w basenie doznał ataku serca. To jednak ma wyjaśnić sekcja zwłok zlecona przez zabrzańską prokuraturę.

- Sekcja to pierwsza i najważniejsza rzecz podczas wyjaśniania tej sprawy - przekonuje prokurator Krzysztof Garbala z Prokuratury Rejonowej w Zabrzu. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że ten mężczyzna zasłabł podczas korzystania z basenu, na co wskazuje zabezpieczony przez policjantów zapis monitoringu. Musi to jednak potwierdzić sekcja zwłok - dodaje Krzysztof Garbala.

Gdzie byli ratownicy?

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Arkadiusz Nauka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.