JAK

Śmiertelne postrzelenie kierowcy w policyjnym pościgu w Bielsku-Białej. Padł tylko jeden strzał – ujawnia Prokuratura Okręgowa

Śmiertelne postrzelenie kierowcy w policyjnym pościgu w Bielsku-Białej. Padł tylko jeden strzał – ujawnia Prokuratura Okręgowa Fot. FOT. JAK
JAK

Prokuratura w Bielsku-Białej, która prowadzi śledztwo w sprawie sobotniego śmiertelnego postrzelenia przez policję uciekającego kierowcy, czeka m.in. na wyniki sekcji zwłok i ekspertyzy biegłych.

Sekcja zwłok i opinie biegłych

Sprawa jest świeża. Od soboty 20 lipca 2019 prowadzone są czynności. Na razie nie można wysuwać żadnych wniosków – poinformował prokurator Jacek Boda, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. Dodał, że jutro lub w środę zostanie przeprowadzona sekcja zwłok postrzelonego 40-latka. Śledczy będą musieli także poczekać na opinie biegłych m.in. balistyczną oraz mechanoskopijną, a także przesłuchać świadków zdarzenia.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MIEJSCA ZDARZENIA

– Czeka nas jeszcze całe mnóstwo czynności – podkreślił prokurator Boda.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
JAK

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Czyli wniosek z tego, że nie można uciekać przed Policją. Nawet jeżeli ma się "coś na sumieniu", bo grozi to takim właśnie skutkiem. Inna sprawa, że można zatrzymać samochód w inny sposób, niż tylko strzelanie do kierowcy - przestrzelenie opon, siatka kolczasta rzucana pod koła, zepchnięcie, tak jak to robią na przykład w Stanach. Strzelanie powinno być ostatecznością i powinno być stosowane wyłącznie w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia policjantów lub innych osób.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.