Alicja Cichocka-Bielicka

Śmietniki pod kontrolą. Segreguj albo słono płać!

Nie wszyscy skrupulatnie dzielą śmieci. Do kubłów trafia mieszanka, największy problem jest na dużych osiedlach Fot. Sławomir Kowalski Nie wszyscy skrupulatnie dzielą śmieci. Do kubłów trafia mieszanka, największy problem jest na dużych osiedlach
Alicja Cichocka-Bielicka

Koniec z segregacją śmieci na pół gwizdka. Władze Torunia zapowiadają politykę zero tolerancji dla niesortujących - mimo deklaracji - odpadów.

Dwa razy więcej (!) w przyszłym roku mają zapłacić za wywóz śmieci ci, którzy nie będą ich segregować. To finansowy bat rządu na wszystkich deklarujących sortowanie śmieci (płacą przez to mniej za wywóz), ale się do tego nieprzykładających. Sejm zajął się już zmianami przepisów w tej sprawie.

Torunianie mają się czego obawiać. Różnica w stawce wynosi u nas 25 procent, a z segregacją wcale dobrze nie jest. Na niechlubne czoło wysuwają się osiedla i wspólnoty, gdzie odpady są anonimowe i przez to mocno przemieszane. Brak segregacji pomimo deklaracji kończył się do tej pory tzw. żółtą kartką od urzędników, a recydywa... kolejną żółtą kartką i kolejną.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Cichocka-Bielicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.