Smog na Opolszczyźnie. Sąsiad ma pilnować, czym pali sąsiad

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Tomasz Kapica

Smog na Opolszczyźnie. Sąsiad ma pilnować, czym pali sąsiad

Tomasz Kapica

Prezydent Kędzierzyna-Koźla: niech mieszkańcy informują strażników, kto pali śmieciami. Większość kontroli przydomowych kotłowni na Opolszczyźnie to efekt sygnałów od sąsiadów.

Prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska napisała list do mieszkańców w związku z rozpoczętym sezonem grzewczym. Znalazły się tam standardowe apele o niespalanie śmieci w przydomowych kotłowniach.

W apelu, opublikowanym na stronie internetowej kozielskiego magistratu są również sugestie, by mieszkańcy informowali straż miejską, gdy mają uzasadnione podejrzenie, że sąsiad w tak niebezpieczny dla środowiska sposób pozbywa się odpadów. „Obserwujmy nasze otoczenie i reagujmy, kiedy zauważymy nadmierny dym z komina sąsiada. Strażnicy miejscy przeprowadzają intensywne kontrole, ale nie mogą być wszędzie.” - czytamy w liście.

1 listopada w życie wchodzi tzw. uchwała antysmogowa sejmiku Opolszczyzny. Czym nie wolno będzie palić w piecach i przydomowych kotłowniach?

Jakie kary grożą za jej nieprzestrzeganie?

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.