Smog w Beskidach to koszmarna wizytówka turystycznego regionu

Czytaj dalej
Fot. WS
Jacek Drost

Smog w Beskidach to koszmarna wizytówka turystycznego regionu

Jacek Drost

W ostatnich dniach smog daje się mieszkańcom i turystom przebywającym w Beskidach mocno we znaki. Przekroczone o kilkaset procent normy zanieczyszczeń porażają, a dla turystycznego regionu są koszmarną wizytówką.

W Bielsku-Białej przekroczenie pyłu zawieszonego PM10 wyniosło w poniedziałek ponad 360 procent, w Żywcu blisko 330 procent, w Cieszynie prawie 300 procent – poinformował Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Katowicach.

We wtorek i w środę wcale nie było lepiej, a jeśli nawet na kilka czy kilkanaście godzin jakość powietrza nieznacznie poprawiła się, to problem smogu wróci – jeśli nie dziś to jutro lub pojutrze.

– Osoby chore, starsze, kobie-ty w ciąży i małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu, a pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność na wolnym powietrzu – przestrzegał Andrzej Strzygieł, naczelnik RWMŚ w Katowicach.
Ostrzeżanie takie pada w środku sezonu turystycznego, kiedy w Beskidach wypoczywa-ją m.in. mające ferie dzieci z województwa mazowieckiego czy małopolskiego, a niebawem rozpoczną zimową labę dzieci z województwa śląskiego.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.