Sławomir Bobbe

Smog w Bydgoszczy. Bardziej śmierdzi po zmroku...

Smog w Bydgoszczy. Bardziej śmierdzi po zmroku... Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Prywatne czujniki do pomiaru skażenia powietrza i rosnąca świadomość mieszkańców sprawiają, że jego jakość budzi coraz więcej obaw. Na poziom smogu wpływ ma nie tylko emisja zanieczyszczeń, ale także pogoda.

Gdyby brać pod uwagę jedynie wpisy mieszkańców regionu na portalach społecznościowych, można byłoby uznać, że w weekend w naszym województwie mieliśmy do czynienia z kataklizmem. Bydgoszczanie (ale również mieszkańcy Solca Kujawskiego czy Białych Błot) prześcigali się w publikowaniu fotek, na których widać dymiące kominy domów jednorodzinnych.

Pranie do prania

- Przy Bora-Komorowskiego, oprócz bloków, znajduje się kilkanaście domów. Do skrajnego mam z mojego okna kilkadziesiąt metrów. Po południu z komina ulatnia się chmura gryzącego w oczy dymu. Niedawno całe pranie, które dosłownie wystawiłam na 10 minut na balkon, musiałam wrzucić do pralki ponownie, bo śmierdziało jak wędzonka - narzeka pani Barbara.

Przecyztaj:

  • Rozmawiamy z Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska i meteorologiem na temat stanu powietrza. Kiedy wreszcie wiatr przepędzi smog?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.