Śnieg, burza i inne „atrakcje”

Czytaj dalej
Piotr Jach

Śnieg, burza i inne „atrakcje”

Piotr Jach

Słońce, deszcz, burza, śnieg - pogodowa karuzela w pełni. Do końca kwietnia aura nie będzie rozpieszczać. Czy poprawi się na na majówkę?

Niedzielna aura sprawiła, że niejeden łodzianin wspominał stare przysłowie o kwietniu-pletniu, co przeplata: trochę zimy, trochę lata. Dzień, który rozpoczął się zwykłą od paru tygodni szarówką, koło południa, dzięki wyglądającemu zza chmur słońcu, przerodził się w coś przypominającego wiosnę, by po południu postraszyć sążnistym deszczem, grzmotami i śniegiem. Choć burza szybko ucichła, a przed zmierzchem sensacje pogodowe minęły, w najbliższych dniach trzeba przygotować się na wszelkie kwietniowe kaprysy pogody.

Meteorolodzy są dość zgodni w tej kwestii - do końca miesiąca nie ma co liczyć w Łodzi na prawdziwie wiosenne ocieplenie i słońce, za którym wszyscy są już stęsknieni. Według niektórych prognoz, jeszcze dziś mogą wystąpić nad miastem zjawiska atmosferyczne podobne do tych wczorajszych, w tym także krótkotrwałe, przelotne śnieżyce. Na szczęście nie należy się obawiać, by śnieg zaległ choćby na kilka godzin. Temperatura ma nieznacznie rosnąć aż do wtorku (przewidywane jest 14 - 15 st. C), po którym nadejdzie kolejne załamanie pogody - deszcze i spadek temperatury do 7 - 9 st. C.

Na bardziej wiosenną aurę trzeba będzie zaczekać do przełomu kwietnia i maja. Choć datę przesilenia trudno dokładnie wskazać (prognozy długoterminowe są z reguły obarczone dużym marginesem błędu), synoptycy przewidują, że dopiero w pierwszych dniach maja zrobi się wyraźnie cieplej (do 19 st. C), a na niebie przestaną dominować chmury. Wciąż może jednak przelotnie popadać.

Temperatury powyżej 20 st. C i słoneczne niebo są spodziewane dopiero pod koniec pierwszej dekady przyszłego miesiąca.

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.