Sobota w święto Trzech Króli bez handlu. A już od marca dwie niedziele w miesiącu

Czytaj dalej
Fot. Adrian Wykrota
Marta Danielewicz

Sobota w święto Trzech Króli bez handlu. A już od marca dwie niedziele w miesiącu

Marta Danielewicz

Święto Trzech Króli to jeden z kilkunastu dni w roku, które ustawowo są wolne od pracy. Tego dnia nie zrobimy zakupów w większości sklepów. Ewentualnie na stacjach benzynowych, czy w obiektach, gdzie sam właściciel stanie za sklepową ladą. Od marca jednak takie dni przestaną być wyjątkiem. Wtedy ma wejść w życie ustawa ograniczająca handel w niedziele. Podpis prezydenta pod ustawą to już formalność - mówią eksperci.

Już w najbliższą sobotę, 6 stycznia nie zrobimy zakupów w centrach handlowych, marketach i większych sklepach. Powodem nie jest jeszcze wejście w życie zakazu handlu, a święto Trzech Króli, które ustawowo jest jednym z kilkunastu dni w roku wolnych od pracy.

W niedzielę, 7 stycznia sklepy będą już otwarte normalne. Wszystko zmieni się jednak w marcu. To wtedy właśnie wejdzie w życie ustawa ograniczająca handel w niedziele. W grudniu Senat przyjął część, proponowanych przez siebie, poprawek i skierował ustawę z powrotem do Sejmu.

- Podpis prezydenta pod ustawą to już tylko formalność - uważa Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu i ekspert Konfederacji Lewiatan.

- Niedzielny handel będzie stopniowo wygaszany. Od 2020 roku sklepy będą zamknięte już w każdą niedzielę.

W pozostałej części artykułu przeczytacie:

 • czy wszystkie sklepy będą zamknięte w niedziele?
 • od kiedy zakaz handlu obejmie wszystkie niedziele?
 • co o nowych przepisach mówią ekspercie?
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.