Soła została skażona podczas pożaru. Wędkarze chcą pieniędzy na zarybienie rzeki

Czytaj dalej
Fot. PZW Bielsko/Facebook
JAK

Soła została skażona podczas pożaru. Wędkarze chcą pieniędzy na zarybienie rzeki

JAK

Zarząd bielskiego Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego odwołał się do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach w sprawie dofinansowania zarybiania rzeki Soły, która została skażona podczas kwietniowego pożaru magazynów w Żywcu.

Napisaliśmy odwołanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach w sprawie przyznania dofinansowania na zarybienie rzeki Soły i czekamy na odpowiedź – poinformował Wojciech Duraj, prezes Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Bielsku-Białej.

Wędkarze starają się o 57 tys. zł, które zostałyby przeznaczone na zarybianie Soły. Rzeka została skażona podczas kwietniowego pożaru magazynów z materiałami łatwopalnymi przy ul. Stolarskiej w Żywcu. W czasie akcji gaśniczej środki chemiczne dostały się do studzienek kanalizacyjnych, pobliskich cieków wodnych, następnie do Soły. Na niektórych odcinkach rzeki skażenie było tak duże, że doszło do śnięcia ryb (żywiecka prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie). Tuż po zakończeniu akcji gaśniczej prezes Duraj w rozmowie z DZ przyznał, że pożar był duży, trzeba było ratować dobytek, ale ktoś czegoś nie dopatrzył.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
JAK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.