Sondaże "Gazety Lubuskiej" GL trafnie wskazały zwycięzców i to, że nie będzie drugiej tury w Gorzowie, Nowej Soli i Zielonej Górze

Czytaj dalej
Zbigniew Borek

Sondaże "Gazety Lubuskiej" GL trafnie wskazały zwycięzców i to, że nie będzie drugiej tury w Gorzowie, Nowej Soli i Zielonej Górze

Zbigniew Borek

Nie było drugiej tury w miastach prezydenckich. Jacek Wójcicki wygrał w Gorzowie, Wadim Tyszkiewicz w Nowej Soli, a Janusz Kubicki w Zielonej Górze. Dziś wiedzą o tym wszyscy. Sondaże GL wskazywały na to tydzień przed wyborami, miesiąc przed wyborami, a nawet - uwaga! - pięć miesięcy przed wyborami.

Nie od dziś wiadomo, że sondaże są tylko... sondażami. Podkreślają to socjolodzy, politolodzy i wszyscy obserwatorzy sceny politycznej (i nie tylko). Podkreślaliśmy to też przy każdej okazji i my w „Gazecie Lubuskiej”. Jednym tchem jednak dodawaliśmy, że nasz sondaż to nie jest sonda uliczna czy internetowa, tylko profesjonalnie (zgodnie z regułami tej sztuki) przeprowadzone badanie opinii publicznej (szczegóły niżej).

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Borek

Jestem dziennikarzem i wydawcą drukowanego wydania "Gazety Lubuskiej". Jako reporter lubię pracować w terenie (a wszystko jest terenem, jak stwierdził kiedyś filozoficznie jeden z kolegów po fachu), pogadać z ludźmi, a przede wszystkim słuchać ich historii.


Dziennikarsko interesuję sprawami społecznymi, sądownictwem, polityką, Gorzowem, w którym mieszkam, Strzelcami Krajeńskimi, z których pochodzę, regionem lubuskim, w którym żyję i pracuję, a poza tym - przynajmniej się staram - wszystkim, co wydaje mi się ważne także w kraju i na świecie.


W swojej pracy szczególnie lubię


Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.