Sosnowiec. Awans Zagłębia zobowiązuje. Budowę na Górce Środulskiej czas zacząć

Czytaj dalej
Fot. JSK Architekci/UM Sosnowiec
Anna Dziedzic

Sosnowiec. Awans Zagłębia zobowiązuje. Budowę na Górce Środulskiej czas zacząć

Anna Dziedzic

Zagłębie Sosnowiec awansowało do ekstraklasy. Całe miasto żyje tym od niedzieli. Piłkarze Zagłębia wraz trenerem nie kryją dumy, podobnie jak władze miasta. Gdzie będą grać? Na razie Stadion Ludowy spełnia wymagania tego typu rozgrywek, ale władze miasta już planują nowy obiekt dla zagłębiowskiej drużyny...

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec jeszcze są pełni emocji po niedzielnym awansie do ekstraklasy. Ich najwierniejszym kibicem jest od lat Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, który nie opuszcza żadnego meczu.

- Jestem dumny z tego awansu i cieszę się, że nasza drużyna pokazała innym, że Sosnowiec to świetne miasto. Zresztą podobnie jak to robi trener Dariusz Dudek, który jest mieszkańcem Sosnowca - mówił Chęciński.

Radość awansu to jedno, ale miasto musi też skalkulować jego koszty, ile będzie musiało dołożyć, by drużyna należąca do klubu, w którym 95 procent udziałów ma miasto Sosnowiec godnie je reprezentowała w ekstraklasie.

- Obecny stadion jest przystosowany do rozgrywek ekstraklasowych. Praktycznie czekają nas tylko zmiany kosmetyczne, związane z transmisjami meczów. Ale to, jak powiedziałem są bardziej kosmetyczne zmiany - mówił wczoraj Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Piłkarze Zagłębia wiedzą już jednak, że Stadion Ludowy będzie miał w mieście konkurencję. Bo Sosnowiec przymierza się do budowy nowoczesnego kompleksu sportowego na Górce Środulskiej. Mowa o Zagłębiowskim Parku Sportowym.

To największa z sosnowieckich inwestycji, planowanych na najbliższe lata. Od ponad tygodnia ma już nawet pozwolenie na budowę. To nie wszystko, bo w sierpniu miasto planuje ogłosić przetarg na wykonawcę tej inwestycji.

Pozwolenie na budowę, zgodnie z umową, było zobowiązane uzyskać biuro architektoniczne JSK Architekci, które wykonało projekt.

- To jest jedna z największych i najważniejszych takich inwestycji w regionie - podkreślał prezydent Chęciński. - Planujemy przetarg dwustopniowy. Specyfikacja potrzebna do procedury przetargowej spłynie do nas do końca lipca.

W sierpniu ma się odbyć pierwszy etap przetargu.

W dalszej części:

 • Kiedy rozpoczęcie robót
 • Czy konieczna będzie wycinka drzew
 • Jak mieszkańcy uhonorują piłkarzy podczas Dni Sosnowca
Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.